Trwa ładowanie...
d3oquzq

Makabryczny finał imprezy. Ukryli zwłoki za przepompownią ścieków

Pięć osób przesłuchanych, trzy zatrzymane i jedna martwa. Tak w liczbach przedstawia się bilans śledztwa w sprawie 62-letniego mężczyzny, którego ciało odnaleziono w środę w Gdańsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Makabryczny finał imprezy. Ukryli zwłoki za przepompownią ścieków
(WP.PL, Fot: Jan Stanisławski)
d3oquzq

Śledczy postawili zarzuty trzem mieszkańcom Gdańska, którzy są zamieszani w śmierć 62-letniego mężczyzny. Jego ciało odnaleziono w środę przy ul. Olszyńskiej. Do zabójstwa miało dojść w efekcie sprzeczki, która wybuchła w trakcie libacji alkoholowej.

Zatrzymany 53-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Miał on jako pierwszy zadać ofierze kilka ciosów nożem. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. 59-letnia kobieta oraz jej o dwa lata starszy towarzysz usłyszeli zarzuty niepowiadomienia policji o przestępstwie, a mężczyzna dodatkowo zacierania śladów.

W środę przy ul. Olszyńskiej w Gdańsku znaleziono zwłoki 62-letniego mężczyzny. Oględziny ciała wykazały, że mężczyzna był pokłuty ostrym narzędziem. Największa ilość obrażeń znajdowała się na głowie oraz w okolicach klatki piersiowej.

d3oquzq

- Był to mężczyzna. Jego ciało znajdowało się w krzakach. Po wstępnych ustaleniach okazało się, że zmarł on przy współudziale osób trzecich - mówiła wówczas Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

- Znaleziony mężczyzna miał około 50 lat i nie sprawiał wrażenia zaniedbanego. Nie mamy żadnych informacji na temat, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających-powiedziała WP.PL Magdalena Gams-Kornatowska z prokuratury rejonowej Gdańsk-Śródmieście.

Policjanci przesłuchali w charakterze świadków dwie inne osoby. Śledczy ustalili, że do zabójstwa doszło w efekcie sprzeczki. Spotkanie z dużą ilością alkoholu odbyło się na terenie ogrodów działkowych znajdujących się nieopodal.

Wymiana zdań szybko przerodziła się w wymianę ciosów. Bójka zakończyła się w momencie, kiedy 53-latek wyciągnął nóż i dźgnął swego kompana. Trójka znajomych wspólnie ukryła ciało za przepompownią ścieków na Olszynce. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę dożywotniego pozbawienia wolności.

d3oquzq

Podziel się opinią

Share

d3oquzq

d3oquzq
Więcej tematów