Trwa ładowanie...

Makabryczna aukcja; trumna słynnego zabójcy na sprzedaż

W grudniu na aukcji będzie można kupić trumnę, w której pochowany został Lee Harvey Oswald, uważany za zabójcę Johna F. Kennedy'ego - podaje BBC News na swojej stronie internetowej.

Share
Makabryczna aukcja; trumna słynnego zabójcy na sprzedaż
Źródło: AP
d1gw3ng

Oswald spoczywał w trumnie przez prawie 20 lat. Jego ciało zostało ekshumowane w 1981 r. - wdowa po Oswaldzie chciała się upewnić, że to jego ciało jest w trumnie. Po przeprowadzeniu badań, szczątki Oswalda wróciły do grobu w nowej trumnie. Starą już wkrótce będzie można kupić.

Licytacja ma się rozpocząć od kwoty tysiąca dolarów. Trumna prawdopodobnie osiągnie jednak dużo wyższą cenę. Sprzedaje ją Baumgardner Funeral Home, dom pogrzebowy, który dokonał ponownego pochówku Oswalda.

d1gw3ng

Na aukcji będzie też można kupić narzędzia, których użyto do zabalsamowania ciała Oswalda, jego akt zgonu, kartkę wielkanocną, którą wysłał swojemu bratu i część siedzenia, na którym siedział John F. Kennedy, kiedy został zastrzelony.

Oswald został aresztowany godzinę po tym, jak zastrzelono prezydenta Kennedy'ego. Podejrzany o zabójstwo został postrzelony dwa dni później i zmarł.

d1gw3ng

Podziel się opinią

Share
d1gw3ng
d1gw3ng
Więcej tematów