East News

PKI, 4 sierpnia 2022 14:34

Maja Staśko w MMA. Zawalczy na High League. Kim jest kontrowersyjna aktywistka?

Tweetnij Komentuj

Maja Staśko — twarz feminizmu i głos lewicy potwierdziła za pomocą mediów społecznościowych swój udział w gali MMA High League. Planowany znanej aktywistki debiut w oktagonie spotkał się ze skrajnymi emocjami: od pochwał po słowa krytyki. Kim jest dziennikarka?

"Najsłynniejsza polska aktywistka na rzecz praw kobiet, autorka książki: Gwałt to przecież komplement. Czym jest kultura gwałtu?, twarz feminizmu i głos lewicy zadebiutuje w MMA na HIGH League 4" - ogłosił na Twitterze oficjalny profil federacji. Informacja ta spotkała się z natychmiastową reakcją użytkowników, którzy nie kryli zaskoczenia decyzją Mai.

Kim jest Maja Staśko?

Aktywistka, autorka, dziennikarka. Maja Staśko to postać kontrowersyjna ze względu na podejmowane przez nią trudne tematy, jak i działalność w mediach społecznościowych. Jest absolwentką interdyscyplinarnych studiów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Instytucie Filologii Polskiej pochodzi z Poznania.

Maja Staśko High League – dlaczego udział aktywistki w wydarzeniu budzi kontrowersję?

Maja Staśko często wdaje się w dyskusje z internautami, zajmując ostre stanowisko. Warto wspomnieć spór z dziennikarką Polsatu Agnieszką Gozdyrą, której Staśko zarzucała "zdobywanie atencji" oraz kontrowersyjne zdjęcie z politykiem -Januszem Korwin-Mikke. Konflikt w social mediach w końcu wygasał, uprzednio dostarczając użytkownikom sporo emocji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maja Staśko rozlicza się z konfliktu z Anną Lewandowską

Pokaż...

Maja Staśko to postać kojarzona także z odbywającymi się od 2016 roku protestami feministek, walczących o równouprawnienie oraz złagodzenie przepisów aborcyjnych. Walka o prawa Kobiet oraz działania na rzecz przeciwdziałania przemocy są dla wielu internautów sprzeczne z walką na popularnej gali, jednak, jak podkreśla sama zainteresowana, udział w tym przedsięwzięciu pozwoli jej zebrać pieniądze na działania dobroczynne.

Zobacz także: To miał być protest w obronie ofiar sądów. Tłum próbował go zakrzyczeć

"Mam wielki przywilej, że mogę w ten sposób pozyskiwać pieniądze i uwagę dla szczytnego celu. Nie wyobrażam sobie, żeby tego nie wykorzystać. 20 tys. zł przeznaczę na Fundację Fortior, czyli organizację wsparcia dla mężczyzn po doświadczeniu przemocy." - dodaje. Kolejne 20 tysięcy ma zostać przekazane Centrum Praw Kobiet.

Maja Staśko zawalczy w High League

Właścicielem gali jest Malik Montana, z którym Maja Staśko również wdała się w dyskusję w social mediach. Jak jednak podkreśla sama zainteresowana, walka odbędzie się w szczytnym celu.

Ogłoszenie występu działaczki spotkało się z wieloma komentarzami. Głos zabrał między innymi Youtuber IsAmU, który skomentował "Maja Staśko, ty hipokrytko"

Nie zabrakło także głosów popierających inicjatywę Staśko. Informację o walce skomentował także aktywista, Jaś Kapela, który w tym roku stoczył walkę w innej gali, Prime MMA "Go girl! Socjalizm albo barbarzyństwo! Miło nie być w tym samemu". Kapela wzbudził wówczas kontrowersję za sprawą swojego stroju, wychodząc do oktagonu przebrany za Księdza. Walka z piosenkarzem Konradem "Skolim" Skolimowskim zakończyła się przegraną lewicowego działacza.

Rywalka lewicowej aktywistki nie jest jeszcze znana. Gala odbędzie się 17 września 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: maja staśko High League malik montana

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .