Trwa ładowanie...
d4hq2dh

Mafijne porachunki w kurorcie w Bułgarii

• Strzelanina w dyskotece w nadmorskim kurorcie Słoneczny Brzeg w Bułgarii • Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ciężko ranne • Wśród rannych jest szef mafii narkotykowej Dymitar Żeliazkow
Share
Mafijne porachunki w kurorcie w Bułgarii
Źródło: AFP, Fot: VALENTINA PETROVA
d4hq2dh

Do strzelaniny doszło późnym wieczorem, kiedy Żeliazkow wraz z liczną ochroną wchodził do dyskoteki. Jeden z jego ochroniarzy zginął na miejscu, Żeliazkow i drugi jego ochroniarz są ciężko ranni.

44-letni Żeliazkow jest jednym z najbardziej znanych szefów mafii narkotykowej w Bułgarii. Na początku obecnej dekady stanął przed sądem po oskarżeniu go o handel narkotykami. Po porozumieniu z prokuraturą został skazany na cztery lata pozbawienia wolności, z których część spędził w areszcie domowym.

W 2001 r. bomba, podłożona w samochodzie Żeliazkowa, zabiła jego żonę, szwagra i ochroniarza.

d4hq2dh

Niedawno zeznawał on w procesie innego bossa narkotykowego, Złatomira Iwanowa, którego sąd skazał na 6 lat więzienia. Po odliczeniu czasu, spędzonego w areszcie śledczym i domowym, okazało się, że Iwanow siedzieć nie będzie ani dnia.

Czterech innych bossów narkotykowych - bracia Nikołaj i Krasymir Marinowowie oraz Płamen Galew i Angeł Christow - od lat ukrywają się za granicą i są poszukiwani międzynarodowymi listami gończymi.

d4hq2dh

Podziel się opinią

Share
d4hq2dh
d4hq2dh
Więcej tematów