Trwa ładowanie...
d258q9l

Macierewicz: powstaje nowa komisja smoleńska

• Antoni Macierewicz zapowiada powołanie nowej komisji ds. katastrofy w Smoleńsku
• Brakuje tylko certyfikatów dostępu do tajemnic państwowych
• W skład komisji ma wejść prof. Kazimierz Nowaczyk
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Macierewicz: powstaje nowa komisja smoleńska
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d258q9l

Prace nad powołaniem komisji, która ponownie zbada katastrofę smoleńską są na finiszu - mówi w rozmowie z Radiem ZET minister obrony Antoni Macierewicz. Do powstania komisji brakuje jeszcze certyfikatów dostępu do tajemnic państwowych. W komisji znajdą się bowiem osoby, które takich certyfikatów nie mają, na przykład naukowiec pracujący w USA, zwolennik teorii zamachu prof. Kazimierz Nowaczyk.

Minister Macierewicz jest przekonany, że te trudności zostaną szybko pokonane. - Prowadzone są ostatnie już prace związane z gwarancją zachowania tajemnicy państwowej - podkreśla Macierewicz.

Według nieoficjalnych informacji komisja sięgnie dalej niż jej poprzedniczka - komisja Millera i będzie badać sprawę od remontu prezydenckiego Tupolewa w zakładach w Samarze. Aby wznowić prace Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego wystarczy tylko decyzja ministra obrony Antoniego Macierewicza.

Rosja poinformowała wcześniej, że nie zmieniła swojego stanowiska w sprawie wraku polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154M. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ dodała, że strona rosyjska jest gotowa do rozmów na ten temat.

d258q9l

Podziel się opinią

Share

d258q9l

d258q9l
Więcej tematów