Trwa ładowanie...
d28k0cg

"Macierewicz patologicznym kłamcą". Posłom nic nie grozi za takie słowa

Do komisji etyki poselskiej trafił wniosek o ukaranie polityka PO za nazwanie Antoniego Macierewicza "patologicznym kłamcą". – Komisja najwyraźniej zgodziła się z moim stwierdzeniem, bo odrzuciła wniosek – mówi Wirtualnej Polsce Paweł Suski, poseł PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz nie będzie zadowolony z tej decyzji
Antoni Macierewicz nie będzie zadowolony z tej decyzji (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d28k0cg

Posłowi PiS Michałowi Jachowi nie spodobała się krytyka pod adresem Antoniego Macierewicza. "Wnioskodawca stoi na stanowisku, że wypowiedź posła Pawła Suskiego narusza w sposób niepodważalny godność posła Antoniego Macierewicza, a co najważniejsze, ze względu na miejsce, w którym do zdarzenia doszło, godzi w powagę Wysokiej Izby, naruszając jej dobre imię" – napisał we wniosku w sprawie naruszenia zasad etyki poselskiej.

Poszło o słowa polityka opozycji. - Właściwie nikogo nie powinno dziwić i nie powinniśmy mieć wątpliwości, jak wyglądało Ministerstwo Obrony Narodowej pod rządami Antoniego Macierewicza. Szanowni Państwo, po dwóch latach kierowania resortem przez tego człowieka zdążyliśmy go poznać, cała Polska zdążyła poznać Antoniego Macierewicza jako osobę niewiarygodną, patologicznego kłamcę – mówił kilka tygodni temu na posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej Paweł Suski.

"Wnoszę o podjęcie uchwały w sprawie ukarania posła Pawła Suskiego w związku ze świadomym i celowym użyciem obelżywym słów pod adresem Antoniego Macierewicza" – przekonywał Jach we wniosku.

d28k0cg

Członków komisji etyki, w skład której wchodzą też politycy PiS, nie przekonał. Posłowie zdecydowali, że nie będą zajmowali się sprawą ukarania posła Suskiego. – Dopiero co dowiedziałem się o tej decyzji. Wygląda na to, że jednak można mówić prawdę o Antonim Macierewiczu i nawet PiS nie protestuje. Jest patologicznym kłamcą. Wydał wszystkie pieniądze, jakie miał w budżecie MON, ale pozostawił po sobie zero efektów – mówi Suski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kukiz: pytania prezydenta Dudy to kpina z narodu

d28k0cg

Podziel się opinią

Share
d28k0cg
d28k0cg