WP

Macierewicz i Mężydło razem w obronie Anity Gargas

Posłowie Antoni Macierewicz (PiS)i Antoni Mężydło (PO) w liście do p.o. prezesa Zarządu TVP Piotra Farfała piszą, że z "przykrością dowiedzieli się o odsunięciu Pani Anity Gargas od realizacji programu 'Wielki test z historii. Karol Wojtyła - Jan Paweł II'".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Autorzy listu, przekazanego w niedzielę wieczorem PAP, przypomnieli, że "koncepcja programu oraz wszystkie prace przygotowawcze zostały wykonane pod kierownictwem Pani Anity Gargas, która jest także autorką scenariusza. Mimo to na dziesięć dni przed emisją pani Gargas, na skutek Pana osobistej decyzji, została w trybie natychmiastowym wyrzucona z pracy w TVP".

Posłowie zwrócili uwagę, że Gargas odmówiono "nawet możliwości dopilnowania do końca prac nad realizacją 'Wielkiego testu' i to mimo faktu, iż to właśnie ona była autorką idei, by Test poświęcony Ojcu Świętemu miał miejsce w rocznicę Jego śmierci. Nie uregulowano także kwestii związanych z prawami autorskimi programu".

Macierewicz i Mężydło wyrazili "ubolewanie, iż emisja programu, który powinien być świadectwem przywiązania i szacunku nas wszystkich do wielkiego dzieła Jana Pawła II łączy się z krzywdą i niesprawiedliwością wobec Autorki 'Wielkiego testu z historii'".

WP

- Nigdy nie miałem wątpliwości co do tego, czy pani Gargas powinna, czy nie powinna pracować w TVP i - powiedział Farfał. - Proszę obejrzeć sobie archiwalne odcinki "Misji Specjalnej" i będzie pani miała odpowiedź.

W minionych dniach pod listem w obronie Anity Gargas (dyrektor redakcji publicystyki w TVP1) podpisało się kilkadziesiąt osób, m.in. publicyści, artyści i naukowcy.

Polub WP Wiadomości
WP
WP