WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Macedonia zmienia swoje prawo wyborcze

Macedoński parlament zaakceptował
poprawki do konstytucji przewidujące zmianę zasad głosowania w
wyborach prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Parlament obniżył minimalną wymaganą frekwencję podczas wyborów prezydenckich z 50 do 40%. Jest to próba polepszenia wizerunku Macedonii jako kraju o stabilnej demokracji.

W ostatnich wyborach prezydenckich w 2004 roku frekwencja wyniosła ostatecznie 56%, ale dopiero po tym, gdy władze zaapelowały do obywateli, by zagłosowali.

Władze Macedonii obawiają się pustych lokali wyborczych podczas wyborów prezydenckich zaplanowanych na marzec 2009 roku.

WP

Poprzednie wybory często były zakłócane przez przemoc i nieprawidłowości, co uderzyło w starania Macedonii, by dołączyć do NATO i Unii Europejskiej.

Polub WP Wiadomości
WP
WP