Trwa ładowanie...
dg6f2q5
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina

Lwowscy politycy boją się Huty Pieniackiej

Dzisiejsze uroczystości poświęcone 65.
rocznicy mordu na ludności polskiej w Hucie Pieniackiej oraz
obecność prezydentów Polski i Ukrainy wywołują nerwowe reakcje
populistycznych polityków z obwodu lwowskiego. Wezwali oni prezydenta Wiktora Juszczenkę do zignorowania obchodów, a także apelowali o demontaż pomnika - pisze "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lwowscy politycy boją się Huty Pieniackiej
(PAP)
dg6f2q5

Gazeta informuje, że z Polski na uroczystość do Huty Pieniackiej udali się również byli mieszkańcy wsi i członkowie rodzin pomordowanych. Wśród 32 uczestników tej wyprawy zorganizowanej przez stowarzyszenie "Huta Pieniacka" są cztery osoby urodzone w Hucie Pieniackiej i uratowane z zagłady.

Mimo wielomiesięcznych starań Stowarzyszenia wyjazdu nie dofinansował Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

dg6f2q5

Podziel się opinią

Share

dg6f2q5

dg6f2q5
Więcej tematów