Trwa ładowanie...

Łukaszenka: Polska chciała obalić ustrój na Białorusi

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka oznajmił, że w razie wprowadzenia sankcji przeciwko jego krajowi powinny być przygotowane odpowiednie kroki - aż do najsurowszych. Oświadczył także, że programy obalenia ustroju konstytucyjnego na Białorusi pisano w Niemczech i Polsce.

Łukaszenka: Polska chciała obalić ustrój na BiałorusiŹródło: AP
d43ehq3

Parlament Europejski wezwał do surowych i szerokich sankcji, w tym gospodarczych, wobec reżimu w Mińsku, przy jednoczesnym zwiększeniu wsparcia dla społeczeństwa obywatelskiego w tym kraju.

- W przypadku, jeśli ktokolwiek spróbuje wprowadzić przeciwko krajowi sankcje ekonomiczne czy inne, powinniśmy bezzwłocznie zareagować, przygotować kroki w odpowiedzi, aż do najsurowszych - oznajmił Łukaszenka, cytowany przez państwową agencję BiełTA, na spotkaniu dotyczącym polityki wewnętrznej.

Łukaszenka oświadczył także, że programy obalenia ustroju konstytucyjnego na Białorusi pisano w Niemczech i Polsce.

- Jestem zmuszony powiedzieć dzisiaj o tym, że wszystkie programy i ogromna część pieniędzy szły z Niemiec i Polski, czy przez Niemcy i Polskę. Tam też pisane były programy obalenia ustroju konstytucyjnego. To nie wymysł specsłużb. To zeznania tych, którzy to organizowali - powiedział.

d43ehq3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ehq3
Więcej tematów