Trwa ładowanie...
ycipk-48m3ks
ycipk-48m3ks
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ludwik Dorn podał się do dymisji

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych i
administracji Ludwik Dorn podał się do dymisji. Premier przyjął
jego dymisję z funkcji ministra. Dorn pozostaje natomiast
wicepremierem - poinformował rzecznik rządu Jan
Dziedziczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-48m3ks

Premier nie przyjął dymisji Ludwika Dorna z funkcji wicepremiera i poprosił, by pozostał w rządzie - podkreślił Dziedziczak.

Pytany o powody dymisji powiedział, że wicepremier przedstawi je podczas konferencji prasowej o godz. 11.30.

Nieoficjalnie wiadomo, że nowy szef MSWiA zostanie powołany jeszcze w podczas planowanej na popołudnie uroczystości w Pałacu Prezydenckim, podczas której nominację otrzyma też nowy szef MON Aleksander Szczygło.

ycipk-48m3ks

Dorn został powołany na stanowisko szefa MSWiA 31 października 2005 r. przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza. 21 listopada tegoż roku został również wicepremierem.

Gdy był szefem MSWiA weszła w życie m.in. nowelizacja ustawy o policji.

Dymisja Dorna była zaskoczeniem. We wtorek premier Jarosław Kaczyński mówił, że nie będzie wielkich rewelacji jeśli chodzi o zmiany w rządzie.

Według nieoficjalnych informacji razem z Dornem podało się do dymisji całe kierownictwo resortu. Media spekulowały, że szefem resortu spraw wewnętrznych może zostać Jan Rokita z Platformy Obywatelskiej. Informacyjna Agencja Radiowa dowiedziała się, że Rokita jest do piątku na urlopie poza Polską. Pojawiły się też spekulacje, że może odejść - odwołany z urlopu - komendant główny policji, Marek Bieńkowski. Jak się dowiedziała IAR do napięć między ministrem a komendantem głównym dochodziło od dłuższego czasu.

ycipk-48m3ks

Dorn został powołany na stanowisko szefa MSWiA 31 października 2005 r. przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza. 21 listopada tego roku został również wicepremierem.

Ludwik Dorn urodził się 5 czerwca 1954 roku w Warszawie. W 1978 roku ukończył socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był ministrem spraw wewnętrznych i administracji i wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie - Jarosława Kaczyńskiego.

Ludwik Dorn jest jednym z założycieli Prawa i Sprawiedliwości. Jest posłem na Sejm obecnej i poprzedniej kadencji. Od lutego do listopada 1991 roku kierował Zespołem Analiz w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Od początku lat 90. był członkiem Porozumienia Centrum.

W 2001 roku wspólnie z Jarosławem i Lechem Kaczyńskimi oraz grupą współpracowników z PC Dorn brał udział w założeniu PiS. Został wybrany na wiceprezesa partii. W wyborach parlamentarnych w 2001 został wybrany do Sejmu IV kadencji w okręgu podwarszawskim. Od grudnia 2002 był Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS. W wyborach parlamentarnych w 2005 ponownie został wybrany do Sejmu.

ycipk-48m3ks

Na początku lat 70. związał się z opozycją antykomunistyczną. Od 1972 roku uczestniczył w niezależnych spotkaniach organizowanych przez środowisko seniorów I Warszawskiej Drużyny im. Romualda Traugutta "Czarna Jedynka". Od września 1976 roku działał w KOR. Od 1977 roku był współpracownikiem redakcji podziemnego pisma "Głos". Od września 1980 roku członkiem NSZZ "Solidarność" i KSR "Wolność-Sprawiedliwość-Niepodległość". W czasie stanu wojennego ścigany listem gończym, uniknął aresztowania.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-48m3ks

ycipk-48m3ks
ycipk-48m3ks