Trwa ładowanie...
d2rk53y

Lublin. Nie żyje 10-latek. Policja zatrzymała jego matkę

Lubelscy policjanci zatrzymali Monikę S., matkę 10-letniego Filipa, którego ciało znaleziono w jednym z lubelskich hosteli. To ona ostatnia miała kontakt z dzieckiem. Śledztwo w sprawie ewentualnego zabójstwa prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zatrzymania matki 10-latka doszło dzisiaj w Puławach
Do zatrzymania matki 10-latka doszło dzisiaj w Puławach (East News, Fot: Adam STASKIEWICZ)
d2rk53y

Jak informowaliśmy dzisiaj przed godziną 10.00kobieta była poszukiwana przez policję. Udało się ją zatrzymać.

- Do zatrzymania doszło w Puławach. Kobieta została zatrzymana w związku z ujawnieniem zwłok jej 10-letniego syna w jednym z lubelskich hosteli. Z udziałem kobiety będą wykonywane dalsze czynności procesowe – informuje Wirtualną Polskę Kamil Gołębiewski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, do jej przesłuchania przez prokuratora prowadzącego sprawę dojdzie w niedzielę.

Kobietę od piątku poszukiwali lubelscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie i innych jednostek.

d2rk53y

"Policja zabija". Tragedia w Koninie i protest mieszkańców

Przypomnijmy, w piątek ok. godz 13.15 w Lublinie w hostelu przy ul. Orlej, w jednym z pokoi znaleziono martwego Filipa S. – Zwłoki znajdowały się na łóżku twarzą do poduszki, na ciele 10-letniego chłopca nie ujawniono żadnych widocznych śladów obrażeń ciała – mówi nam jeden ze śledczych, znających kulisy sprawy. Policjanci szybko ustalili, że dziecko zamieszkiwało w hostelu razem z matką Moniką S. 38-letnia kobieta opuściła pokój w piątek w godzinach porannych.

- Czynności prowadzone są w kierunku art. 148 par 1. kodeksu karnego mówiącego o zabójstwie. Przeglądane są nagrania z monitoringu, przeprowadziliśmy oględziny i zabezpieczyliśmy ślady. Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w poniedziałek. Wyjaśni ona okoliczności i bezpośrednią przyczynę śmierci chłopca – dodaje Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci 10-latka mogło być uduszenie.

d2rk53y

Z kolei jak informuje nieoficjalnie lokalny portal spottedlublin.pl, zatrzymana to Monika S., była prezes Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie. W grudniu 2018 r. usłyszała zarzuty przywłaszczenia ok. 220 tys. zł. Pieniądze miała przelewać na swoje własne konto w latach 2017-2018.

"Monika S. w środę miała odebrać ze szkoły syna i udać się z nim do Lublina. Tego dnia była widziana na przystanku, gdy oczekiwała z nim na busa. W piątek policjanci byli w miejscu zamieszkania kobiety, lecz jej nie zastali" - czytamy na stronach portalu spottedlublin.pl

Za zabójstwo grozi 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rk53y

Podziel się opinią

Share

d2rk53y

d2rk53y
Więcej tematów