PolskaLPR: plan Hausnera to kamuflaż

LPR: plan Hausnera to kamuflaż

Poseł LPR Dariusz Grabowski powiedział w Sejmie, że plan Hausnera to
kamuflaż, barwa ochronna i odwracanie uwagi od tego, co powinno
zostać zrobione, aby naprawić finanse publiczne.

"Plan Hausnera to nie jest plan, który ma uzdrowić finanse publiczne i powstrzymać ubożenie polskich rodzin" - podkreślił Grabowski. Jego zdaniem, główną przyczyną dramatycznego stanu państwa jest realizacja dwóch reform: reformy ubezpieczeń społecznych oraz reformy samorządowej.

Grabowski zapowiedział, że LPR chce zlikwidować drugi filar systemu emerytalnego. "Drugi filar to jest 40 mld złotych, którymi dysponują prywatne, zagraniczne fundusze, i kilkanaście mld złotych, które będziemy corocznie do tych funduszy wpłacać" - powiedział. Zdaniem Grabowskiego, "trzeba zostawić ludziom te pieniądze i zwolnić je z opodatkowania".

Poseł LPR uważa też, że system samorządowy to "wielki niewypał", który wygenerował ogromną rzeszę kosztownej biurokracji, korupcję i partyjniactwo w strukturach samorządu. Jak dodał, "od poziomu powiatu praktycznie rządzą partie polityczne, a nie obywatele".

Zdaniem Grabowskiego, Hausner wprowadza w błąd opinię publiczną, kiedy mówi o ograniczaniu wydatków na administrację publiczną. "Sam fakt wejścia Polski do Unii Europejskiej będzie skutkował utworzeniem kilkunastu tysięcy nowych urzędniczych stanowisk" - ocenił.

"LPR chce ograniczyć administrację radykalnie, tnąc być może brutalnie metodą brzytwy po wszystkich urzędach i likwidując te, które są rzeczywiście zbędne" - powiedział Grabowski. Jego zdaniem, szukając oszczędności należy sięgnąć również do kieszeni tych osób, "które w Polsce robią znakomite interesy, które nie płacą podatków, które bogacą się przy sprzyjającej polityce NBP i rządu".

LPR kilka tygodni temu przedstawiła Hausnerowi propozycje oszczędności w budżecie państwa. Jak powiedział lider LPR Zygmunt Wrzodak, Hausner obiecał odpowiedzieć na przedstawione propozycje pisemnie, ale do dziś tego nie zrobił.

LPR chce szukać oszczędności m.in. poprzez wycofanie wojsk polskich z Iraku, wycofanie się z ulg podatkowych dla banków, objęcia VAT-em funduszy inwestycyjnych, utrzymanie 7-procentowej stawki VAT na materiały budowlane, powstrzymanie transferu zysków za granicę, obniżenie wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim stóp procentowych, odzyskanie środków finansowych z dużych afer.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)