Trwa ładowanie...
dmqtf5b

Londyn: policja zatrzymała 4 mężczyzn. Przygotowywali zamach

Brytyjska policja zatrzymała w środę czterech mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego w Wielkiej Brytanii. Na ich trop brytyjskie służby wpadły w ramach szerszych działań kontrwywiadu wymierzonych w terrorystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Londyn: policja zatrzymała 4 mężczyzn. Przygotowywali zamach
(Fotolia)
dmqtf5b

W akcji, mającej na celu zatrzymanie podejrzanych mężczyzn, udział wzięli antyterroryści. Przeszukano pięć domów i jedno biuro we wschodnim Londynie.

Najmłodszy podejrzany o przygotowywanie zamachu terrorystycznego ma 18 lat, a najstarszy 27.

Na razie nie ujawniono więcej szczegółów w tej sprawie. Rzecznik Scotland Yardu powiedział tylko, że mężczyźni zostali zatrzymani pod zarzutem przygotowywania lub podżegania do aktów terroru.

dmqtf5b

Brytyjskie media spekulują, że dzisiejsze zatrzymania mają związek z szerszą akcją wymierzoną w zwolenników tzw. Państwa Islamskiego. Operację rozpoczęto po ataku terrorystycznym z 22 marca 2017 r. Brytyjczyk Adrian Russell Ajao, który przeszedł na islam i był znany również jako Khalid Masood, wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim. Następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej. Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa.

Źródło: independent.co.uk, theguardian.com

dmqtf5b

Podziel się opinią

Share

dmqtf5b

dmqtf5b
Więcej tematów