Trwa ładowanie...
dwjhw0p

Łódzkie: olbrzymie zniszczenia po burzach

Blisko 5 tys. gospodarstw domowych w Łódzkiem jest pozbawionych prądu z powodu burz i silnego wiatru, przechodzącego nad regionem od wtorkowego popołudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dotkliwe skutki burz szalejących w województwie łódzkim
Dotkliwe skutki burz szalejących w województwie łódzkim (Fotolia)
dwjhw0p

Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Andrzej Piech, najbardziej dotkliwe skutki burz szalejących od kilku godzin nad woj. łódzkim odczuwają mieszkańcy powiatu łódzkiego wschodniego, a także rejonu Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Po burzy, która przeszła nad Radomskiem, strażacy otrzymali ok. 30 wezwań do podtopień - dotyczą obszaru ulic tzw. radomszczańskiego trójkąta bermudzkiego, który jest regularnie zalewany w czasie większych opadów.

W każdym z powiatów regionu straż pożarna odebrała po kilkadziesiąt wezwań do zalanych piwnic budynków czy powalonych drzew; w pow. bełchatowskim ugaszono pożar budynku spowodowany przez uderzenie pioruna, w wieruszowskim z tego samego powodu zapalił się transformator.

Według synoptyków, silne burze z porywistym wiatrem i obfitymi opadami będą występować lokalnie na terenie całego regionu jeszcze przez kilka godzin. (PAP)

dwjhw0p

Podziel się opinią

Share

dwjhw0p

dwjhw0p
Więcej tematów