Trwa ładowanie...
d1pgrj8

Łódzka policja rozbiła gang handlarzy bronią

Łódzka policja rozbiła gang zajmujący się handlem bronią oraz produkcją i dystrybucją fałszywych pieniędzy i dokumentów. Grupa działała na największym łódzkim targowisku - poinformował we wtorek rzecznik łódzkiej policji Jarosław Berger.
Share
d1pgrj8

W wyniku rozpoczętej we wtorek rano akcji zatrzymano do tej pory ponad 20 osób, w tym szefów gangu Piotra Ż. ps. Żurek i Andrzeja M. W zatrzymaniach biorą udział policjanci z Centralnego Biura Śledczego i antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi - dodał.

Dodał, że gang był rozpracowywany przez policję od ponad pół roku. Podczas zatrzymań podejrzanym odebrano kilka pistoletów, granat obronny F-1 oraz zabezpieczono fałszywe banknoty i kilkaset podrobionych dokumentów m.in. paszporty, dowody osobiste, dyplomy wyższych uczelni i zaświadczenia o niekaralności.

Zabezpieczono też sprzęt komputerowy służący do wytwarzania fałszywych dokumentów.

d1pgrj8

Według policji, podejrzani poprzez sieć pośredników na łódzkim targowisku "Górniak" oferowali niemal wszystko, co mogło ułatwić popełnianie przestępstw. Policja nie wyklucza, że gang dostarczył broń mężczyznom podejrzanym o zastrzelenie w czwartek 20-letniego łódzkiego studenta oraz zaopatrywał w broń i fałszywe dokumenty działające w regionie grupy przestępcze z krajów WNP.

Na "Górniaku" miał kupić pistolet również Piotr D., zabójca dwóch łódzkich taksówkarzy i parkingowego.

Policja zapowiada kolejne zatrzymania. Podejrzanym będą przedstawione zarzuty handlu bronią, fałszowania dokumentów i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. (mk)

d1pgrj8

Podziel się opinią

Share
d1pgrj8
d1pgrj8
Więcej tematów