Trwa ładowanie...

Łódź: pseudokibice zatrzymani. Najmłodszy miał 15 lat, odpowiedzą za pobicie i rozbój

Łódzcy policjanci zatrzymali sześciu pseudokibiców (w wieku od 15 do 28 lat) jednego z łódzkich klubów piłkarskich, którzy pobili i okradli sympatyka innej drużyny. Najmłodszy ze sprawców trafił do schroniska dla nieletnich – informuje PAP.

Share
Łódź: pseudokibice zatrzymani. Najmłodszy miał 15 lat, odpowiedzą za pobicie i rozbój
Źródło: iStock.com
dn21ryq

Jak poinformował Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, do zdarzenia doszło pod koniec października na jednym z łódzkich osiedli. Do wychodzącego ze sklepu klienta podbiegła grupa osób. Mężczyźni zaczęli kopać i bić ofiarę po całym ciele. Ukradli mu też torbę, w której był szalik i koszulka jednej z łódzkich drużyn piłkarskich. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami głowy i kończyn trafił do szpitala – informuje PAP.

Dzięki analizie monitoringu i rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci zatrzymali początkowo trzech sprawców rozboju w wieku 15, 17 i 28 lat. Najmłodszy z nich trafił do schroniska dla nieletnich. Dwójka pozostałych trafiła do aresztu z zarzutami rozboju i pobicia.

dn21ryq

Po kilkunastu dniach od zdarzenia, łódzcy policjanci zatrzymali kolejnych uczestników zdarzenia. Trzej mężczyźni ( w wieku 17, 18 i 22 lat) również usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Ustalono, że jeden z nich spalił skradzione przedmioty w piecu, aby pozbyć się dowodów swojej winy – podaje PAP.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich aresztowanie. Mężczyznom za rozbój i pobicie grozi kara do 12 lat więzienia.

dn21ryq

Podziel się opinią

Share
dn21ryq
dn21ryq
Więcej tematów