Trwa ładowanie...

Łódź. Noworodek w oknie życia, siostry nadały już mu imię

Łódź. We wtorek, 15 grudnia w oknie życia przy ulicy Obywatelskiej 60 pojawił się noworodek. Siostry zakonne w nosidełku znalazły chłopca.
Share
Okno życia, zdjęcie ilustracyjne
Okno życia, zdjęcie ilustracyjne Źródło: East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek
d153sjx

Dźwięk informujący o tym, że okno życia zostało otwarte, rozległ się o godzinie 1:35. Siostry zakonne zabrały nosidełko, w którym przebywał noworodek.

Siostra Anna Reczko, przełożona domu Sióstr Urszulanek Jezusa Konającego w Łodzi, przekazała, że maluch urodził się tej nocy. Dodała ona także, że był dobrze ubrany i wyglądał zdrowo.

Siostry zakonne chłopca ochrzciły "z wody". Noworodek nazywa się Józef. Siostra przełożona dodała, że właśnie wtedy w Kościele rozpoczął się rok świętego Józefa.

d153sjx

Zobacz też: Kaleta o słowach Rydzyka: chciał poruszyć temat ataków medialnych

Łódź. Noworodek pojawił się w oknie życia, chłopiec przebywa w szpitalu

Po chrzcie dziecko zostało zabrane do szpitala. Sporządzono także protokół policyjny. Józek jest czwartym dzieckiem, które pojawiło się w oknie życia przy ulicy Obywatelskiej 60 w Łodzi. 29 października trafił tam nowo narodzony chłopiec. Wcześniej w kwietniu i maju 2016 roku dołączyły dwie dziewczynki.

Okno życia to miejsce, w którym rodzic anonimowo może zostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażenia jego zdrowia oraz życia. Okna życie zazwyczaj są zlokalizowane przy zgromadzeniach zakonnych. Siostry czuwają cały rok, a gdy tylko trafia do nich noworodek, rozpoczynają natychmiastową opiekę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d153sjx

Podziel się opinią

Share
d153sjx
d153sjx
Więcej tematów