Trwa ładowanie...
d3b5hw5

Litwa liderem w handlu żywym towarem

Prawie 9% mieszkańców Litwy
bezpośrednio miało do czynienia z problemem handlu żywym towarem - poinformował we
wtorek wileński oddział Międzynarodowej Organizacji Migracji.

d3b5hw5
d3b5hw5

Brak jest dokładnych danych, ile kobiet z Litwy uprawia prostytucję za granicą, ile osób padło ofiarą handlarzy żywym towarem. Jest to nielegalny biznes i brak tu danych statystycznych. Jednak dane ekspertów i wskaźniki pośrednie świadczą, że ten problem dla Litwy staje coraz bardziej aktualny - powiedziała podczas konferencji prasowej szefowa wileńskiego oddziału Międzynarodowej Organizacji Migracji Audra Sipavicziene.

Litewskie kobiety występowały dwa lata temu w niemieckich sprawach o handel kobietami częściej od Rosjanek, Ukrainek i Polek. Zdaniem przedstawiciela organizacji powody takiej sytuacji to nie tylko aspekty ekonomiczne i socjalne, ale też brak informacji o zagrożeniach. Dlatego też od czterech miesięcy Międzynarodowa Organizacja Migracji realizuje na Litwie akcję, która ma przybliżyć mieszkańcom kraju ten poważny problem..

Według danych Europolu, każdego roku do państw Europy Zachodniej sprzedaje się 120 tys. kobiet i dzieci. W ocenie europejskich organizacji pozarządowych, liczba ta jest kilkakrotnie wyższa.(ck)

d3b5hw5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b5hw5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj