Trwa ładowanie...
dfmhyl5

Litwa: blondynka też człowiek

Posłanka do litewskiego Sejmu stanęła w piątek w obronie blondynek. Zaprotestowała przeciwko - jak to ujęła - dyskryminacyjnemu wykorzystywaniu ich w reklamie.
Popularna firma telefonii komórkowej umieściła na wileńskich billboardach pytanie: Lepszym przyjacielem człowieka jest książka czy blondynka? I obiecała, że wśród tych, którzy wyślą SMS z odpowiedzią, rozlosuje trzysta zegarków.

dfmhyl5
dfmhyl5

Parlamentarzystka, która nie jest blondynką, złożyła oficjalny protest. Zażądała ukarania tych, którzy dopuścili się brutalnego łamania praw kobiet. Podkreśliła, że tego typu reklama narzuca społeczeństwu image blondynek jako beznadziejnych idiotek, zrównuje człowieka z rzeczą i kwestionuje hierarchię wartości, każąc wybierać między podmiotową kobietą a przedmiotową książką.

Rzecznik prasowy firmy telefonii komórkowej odrzucił oskarżenia. Wyjaśnił, że billboardowe pytanie ma żartobliwy charakter, a rzeczownik "blondynka" nie oznacza żadnej konkretnej osoby, lecz fikcyjną postać z dowcipów, będącą alegorią lekkomyślności i głupkowatości.

Spór rozstrzygnie rządowy urząd do spraw równouprawnienia płci, do którego trafiła skarga posłanki. (kar)

dfmhyl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfmhyl5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj