Trwa ładowanie...
d40o6md

Lista świadków komisji śledczej ds. Amber Gold. Co z Donaldem Tuskiem i małżeństwem P.?

- W dniu 8 listopada chcielibyśmy przystąpić do przesłuchania pierwszej osoby - poinformowała Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji. Na niejawnym posiedzeniu komisji śledczej ds. Amber Gold przygotowano listę pierwszych świadków - jest na niej 17 osób. - Nie było mowy, podczas posiedzenia komisji, o Donaldzie Tusku, o jego synu Michale. Zdaję sobie sprawę, że ta komisja ma być tłuczkiem, walcem, który ma Platformę Obywatelską Donalda Tuska rozjeżdżać - powiedział WP Krzysztof Brejza z PO, jeden z członków komisji.

Share
d40o6md

- W dniu 8 listopada chcielibyśmy przystąpić do przesłuchania pierwszej osoby. Tą pierwszą osobą według komisji powinna być pani prokurator referent prowadząca sprawy w pierwszej fazie postępowania po zawiadomieniu KNF - poinformowała Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold.

- Przyjęliśmy listę świadków wątku dotyczącego prokuratury, listę prokuratorów, będzie także wezwany pan minister, obecny wicepremier Jarosław Gowin, poprzedni Prokurator Generalny Andrzej Seremet i prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej, Okręgowej i Apelacyjnej - powiedział Krzysztof Brejza z PO, członek komisji śledczej ds. Amber Gold.

- Opozycja zgłaszała wniosek dotyczący tego, że te posiedzenia są utajnione. Pozostali członkowie, zarówno członkowie z PiS, jak i pozostali członkowie opozycji, widzą całkowitą zasadność utajnienia posiedzeń. My dzisiaj przeprowadziliśmy głosowania nad kilkudziesięcioma nazwiskami, bardzo sprawnie i bardzo zgodnie. W 99 proc. byliśmy zgodni - tłumaczyła w Sejmie Wassermann.

d40o6md

- Nie było spokoju do końca, były wątpliwości. Koledzy z PiS mieli wątpliwości co do mojego wniosku dotyczącego stenogramu komisji służb. Pojawiły się też wątpliwości dotyczące jednego z głównych prokuratorów ówczesnej Prokuratury Generalnej - moim zdaniem osoby bardzo ważnej do wyjaśnienia sprawy Amber Gold - która obecnie pełni wysoką funkcję w nowej, tworzonej przez PiS politycznej prokuraturze - skomentował prace komisji polityk PO.

- Nie było mowy, podczas posiedzenia komisji śledczej, o Donaldzie Tusku, o jego synu Michale. Pojawiła się kwestia przesłuchania małżeństwa P., już wcześniej rozmawialiśmy na ten temat, w jaki sposób zorganizować to technicznie, ale nie wyznaczyliśmy jeszcze terminu. Zdaję sobie sprawę, że ta komisja ma być tłuczkiem, walcem, który ma Platformę Obywatelską Donalda Tuska rozjeżdżać - powiedział WP Krzysztof Brejza z PO, członek komisji śledczej ds. Amber Gold.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d40o6md

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40o6md
d40o6md
Więcej tematów