Trwa ładowanie...
d3sx80b

Lider Hezbollahu przeciwny atakom lotniczym USA w Syrii

Przywódca szyickiego libańskiego ugrupowania Hezbollah szejk Hasan Nasrallah powiedział, że jest przeciwny atakom lotniczym w Syrii, prowadzonym przez koalicję USA i krajów arabskich , niezależnie od tego, kto jest celem tych ataków.
Share
d3sx80b

"Jesteśmy przeciwko amerykańskiej interwencji wojskowej i międzynarodowej koalicji w Syrii niezależnie od tego, czy te działania są wymierzone przeciwko reżimowi, czy przeciwko Państwu Islamskiemu" - powiedział Nasrallah w wystąpieniu transmitowanym przez telewizję Hezbollahu, Al-Manar.

Wcześniej Nasrallah nazywał Państwo Islamskie "groźnym potworem", potencjalnie niebezpiecznym dla Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i innych krajów Zatoki Perskiej.

Zbrojne grupy Hezbollahu wsparły w wojnie domowej w Syrii reżim prezydenta Baszara el-Asada przeciwko syryjskim powstańcom, sunnickim ekstremistom z Państwa Islamskiego oraz różnym innym zbrojnym ugrupowaniom dżihadystów.

W nocy z poniedziałku na wtorek siły zbrojne USA i arabskich państw sojuszniczych (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Bahrajn, Katar) rozpoczęły ataki lotnicze na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii.

d3sx80b

Podziel się opinią

Share
d3sx80b
d3sx80b
Więcej tematów