Trwa ładowanie...
d1poeex
d1poeex

Libia kwestionuje prawo MTK do sądzenia syna Kadafiego

Rząd Libii kwestionuje prawo Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze do sądzenia syna obalonego libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, Saifa al-Islama, za zbrodnie przeciwko ludzkości i domaga się, by proces odbył się w Libii - poinformował MTK.Trybunał oświadczył, że otrzymał formalny wniosek władz libijskich w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1poeex

Saif al-Islam został oskarżony przez prokuratorów MTK o mordowanie i prześladowanie cywilów w początkowym okresie libijskiego powstania, które w zeszłym roku obaliło reżim jego ojca.

39-letni Saif został schwytany w południowej części Libii w listopadzie 2011 roku. Nowe władze libijskie od początku zapowiadały, że najstarszy syn obalonego i zabitego dyktatora nie zostanie przekazany MTK, lecz będzie sądzony w kraju.

Saif al-Islam był początkowo postrzegany przez społeczność międzynarodową jako możliwy do zaakceptowania następca Muammara Kadafiego. Po wybuchu powstania groził on jednak przeciwnikom swego ojca ciężkimi konsekwencjami, jeśli antyreżimowe protesty nie ustaną.

d1poeex

Podziel się opinią

Share
d1poeex
d1poeex
Więcej tematów