Trwa ładowanie...

Leszek Balcerowicz na konferencji GetBack. "Wykład miałem na grubo przed aferą"

Mało kto wie, że były wicepremier, profesor Leszek Balcerowicz był gościem specjalnym GetBack Bussines Forum. Konferencja w Łodzi odbyła się na kilka miesięcy przed wybuchem afery finansowej z udziałem spółki. Wystąpienie Balcerowicza nosiło tytuł „Dług państwa, dług przedsiębiorstw i wpływ na Makroekonomię”.

Share
Leszek Balcerowicz na konferencji GetBack. "Wykład miałem na grubo przed aferą"
Źródło: getbacksa.pl, Fot: getbacksa.pl
d404d8m

Konferencja GetBack Business Forum odbyła się w dniach 12-13 października ubiegłego roku w Hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi. Spółka reklamowała Forum jako „ spotkanie przedstawicieli największych instytucji z sektora finansowego oraz ekspertów z dziedziny ekonomii, psychologii i sportu”.

- Podczas pierwszej edycji Forum rozmawialiśmy o wpływie długu publicznego na gospodarkę, etycznej windykacji, psychologii zadłużenia oraz roli trenera w życiu osoby, która podejmuje wyzwanie. Gośćmi specjalnymi byli prof. Leszek Balcerowicz, prof. Dariusz Doliński - wykładowca SWPS i mistrzyni olimpijska w pływaniu - Otylia Jędrzejczak. O tym, jak wspomóc rehabilitację osób zadłużonych i przyspieszyć ich powrót do obrotu gospodarczego, rozmawiali przedstawiciele banków, firm pożyczkowych, firm energetycznych, Krajowego Rejestru Długów, psychologii oraz Wiceprezes GetBack S.A. Paweł Trybuchowski – czytamy na stronach internetowych spółki.

getbacksa.pl
Źródło: getbacksa.pl, Fot: Getback

Według naszych informacji, Balcerowicz otrzymał za swój wykład wysokie honorarium. Mogło to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po naszych pytaniach o udział w konferencji, były wicepremier nadesłał do redakcji oświadczenie.

d404d8m

- Moja działalność zawodowa polega m.in. na wygłaszaniu wykładów w kraju i za granicą. Ogromną większość z nich przedstawiam w trybie akademickim, pozostałe za pośrednictwem mego agenta, do którego trafiają komercyjne oferty firm i innych organizacji z kraju i z zagranicy, zainteresowanych spotkaniem ze mną. Zwykle polegają one na moim wykładzie dla pracowników i klientów zamawiającego i następnie dyskusji. To jest normalna praktyka na Zachodzie w przypadku osób, które niegdyś pracowały w sferze publicznej, a których poglądy w dalszym ciągu budzą zainteresowanie. Tak było i w przypadku Get Backu, dla którego pracowników i klientów w opisanym trybie, przedstawiłem 12 października 2017 wykład na grubo, zanim jakiekolwiek informacje nt. problemów finansowych tej firmy pojawiły się w sferze publicznej. Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła swoje pierwsze reakcje na ten temat w kwietniu br. - przekazał nam Leszek Balcerowicz.

Z kolei GetBack przysłał nam jedynie lakoniczny komunikat. - Profesor Balcerowicz był gościem specjalnym, podczas organizowanego przez GetBack Forum. Ze względu na poufność zawartej umowy nie możemy podać jej szczegółów. Nie mamy wiedzy na temat innej współpracy byłego Zarządu GetBack z prof. Balcerowiczem - informuje zespół prasowy spółki.

Zobacz także: Brejza broni Tuska ws. Amber Gold

GetBack to do niedawna wiodąca na rynku spółka windykacyjna, która w wyniku poważnych problemów finansowych winna jest dziś ok. 2,5 mld zł osobom posiadającym jej obligacje. Pod koniec kwietnia GetBack okazał się niewypłacalny i złożył w sądzie wniosek o przyspieszone postępowanie układowe, czyli plan naprawczy.

d404d8m

Śledztwo dotyczące GetBack nadzoruje warszawska Prokuratura Regionalna. Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji.Byłe kierownictwo spółki miało przeprowadzać operacje finansowe mające na celu uniknięcie realnej wyceny posiadanych przez spółkę pakietów wierzytelności.

Zarzuty w śledztwie usłyszało już kilka osób, m.in. były prezes GetBack Konrad K.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d404d8m

Podziel się opinią

Share
d404d8m
d404d8m
Więcej tematów