PolskaLepper: zastanawiamy się nad zaskarżeniem premiera

Lepper: zastanawiamy się nad zaskarżeniem premiera

Szef Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w "Siódmym dniu tygodnia" w Radiu Zet, że jego partia zastanawia się, czy nie zaskarżyć
premiera w trybie wyborczym za sobotnie wystąpienie na Kongresie
Polskiej Wsi. Zdaniem Leppera, premier popełnił nadużycie, przypisując
sobie sukcesy w polskim rolnictwie. W sobotę "dwukrotne kłamstwo" zarzucił premierowi szef LPR Roman Giertych.

Lepper: zastanawiamy się nad zaskarżeniem premiera
Źródło zdjęć: © PAP

Jarosław Kaczyński w podtarnowskich Wierzchosławicach mówił o problemach rolników i potrzebie ich rozwiązania. Wezwał też do odrzucenia idei liberalizmu, która pociąga za sobą "konkretny zamach" na interesy wsi i chce sięgnąć do "kieszeni rolników". Jak wyjaśnił chodzi m.in. o sprawę KRUS, o "to ciągłe narzekanie, że polska wieś ma za dużo, że za dużo jej się daje. Otóż nie, daje jej się bardzo mało - podkreślił szef rządu. Zapewnił, że KRUS pozostanie.

Zdaniem szefa Samoobrony, premier popełnił nadużycie, przypisując sobie to, co stało się dobrego w ostatnim czasie w polskim rolnictwie.

Lepper: będziecie przepraszać polską wieś

Jest to nadużycie i w trybie wyborczym zastanawiamy się, czy tego nie zaskarżyć - mówił Lepper w audycji "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu Zet. - Będziecie przepraszać polską wieś, obywateli Polski za to, że nadużywacie - dodał.

Zdegustowany wystąpieniem premiera był także lider SLD Wojciech Olejniczak. Według niego, premier mówiąc o osiągnięciach rządu w sprawach wsi, zapomniał, że "obniżone zostały renty strukturalne, że nie uruchomiono nowych programów na lata 2007-20013, że jest bardzo wiele zaległości w agencjach".

Pawlak: obiecujecie, a potem idziecie na boki

Zdaniem Olejniczaka, a także szefa PSL Waldemara Pawlaka, zapowiedzi J. Kaczyńskiego o nielikwidowaniu KRUS-u to jedynie element kampanii wyborczej. Przypomniano, że wcześniej wicepremier Zyta Gilowska zapowiadała likwidację KRUS-u.

To są takie obietnice wyborcze, a potem idziecie na boki - powiedział Pawlak.

Poseł PiS Tadeusz Cymański zapewnił, że skoro premier mówi, że KRUS zostanie, to tak będzie. Przypominam, że pani Zyta Gilowska jest wicepremierem, a pan Kaczyński jest premierem. I jej poglądy są bardzo ważne, ale jeżeli premier powiedział, że nie chcemy likwidować KRUS-u, to tak będzie - powiedział.

Jan Rokita (PO) uważa, że KRUS powinien zostać, natomiast system ubezpieczeń wiejskich wymaga zmian.

KRUS trzeba zachować w takiej, czy innej postaci. Problem polega nie w odrębności organizacyjnej KRUS-u, tylko na tym, kto i ile płaci do KRUS. To co w tej chwili jest, to woła o pomstę do nieba. Płacą biedni, nie płacą bogaci, to jest bardzo skłócone z ideą solidarnego państwa i to wymaga zmian - powiedział Rokita. Dodał, ze KRUS na takich zasadach jak obecnie stwarza potężne pole do oszustw.

Do piątkowego wystąpienia Jacka Kurskiego w debacie nad samorozwiązaniem Sejmu powrócił lider LPR Roman Giertych, zarzucając posłowi PiS kolejne nieścisłości.

Poseł Kurski wspomniał, że za naszych rządów skierowaliśmy 130 aktów oskarżenia, czy 130 zatrzymań, w sprawie mafii paliwowej. Sprawdziliśmy, okazało się, że (...) te 130 zatrzymań odbyło się w poprzedniej kadencji. Akty oskarżenia w zdecydowanej większości były w poprzedniej kadencji- mówił Giertych. Przypomniał też, że komisja ds. PKN Orlen została powołana na wniosek LPR.

Lider LPR zwrócił też uwagę, że to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro rozwiązał grupę prokuratorów zajmujących się tą sprawą. Pan prokurator Wełna, który był jej szefem, został odwołany i od tego czasu zdechły śledztwa w sprawie mafii paliwowej - dodał.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)