Trwa ładowanie...
d3bdxwm

Lepper za "lustracją gospodarczą i majątkową"

Przewodniczący "Samoobrony" i wicemarszałek Sejmu Andrzej Lepper opowiedział się w niedzielę w Głogowie (woj. dolnośląskie) za przeprowadzeniem "lustracji gospodarczej i majątkowej".

Share
d3bdxwm

Lepper spotkał się z około 400 członkami rolniczej "Samoobrony" z Dolnego Śląska oraz zwolennikami tego związku.

Powiedział, że jest za przeprowadzeniem lustracji, ale lustracji gospodarczej i majątkowej. Jak wyjaśniał, pierwsza miałaby na celu policzenie, który rząd co sprywatyzował i na co te pieniądze przeznaczył, druga ma pokazać skąd niektórzy podorabiali się pałaców, basenów i kont w szwajcarskich bankach.

Wicemarszałek Sejmu nawoływał zebranych do zakładania w ich miejscach pracy związku "Samoobrony". Sprawdźcie na co teraz płacicie składki, czy związki was bronią - mówił. Ja popieram etos "Solidarności", ale co z tych idei zostało - nic. Kilku cwaniaków się podorabiało, wykupimy im czas antenowy niech powiedzą jak zrobić by być tak bogatym - powiedział.

W najgorszych snach im się nie śniło, że będą Leppera słuchali w Sejmie. Z trybuny sejmowej nikt mi nie odbierze głosu - mówił Lepper podczas wiecu dziękując wyborcom za oddane głosy.

Członkowie dolnośląskich władz związku zaprosili szefa "Samoobrony" na spotkanie, w trakcie którego chcą przedyskutować sytuację związku w tym województwie. Na ostatnim nadzwyczajnym zjeździe "Samoobrony" w Świdnicy delegaci odwołali szefa struktur związku na Dolnym Śląsku. Lepper zareagował na to wykluczeniem czterech członków nowego zarządu ze związku. (an)

d3bdxwm

Podziel się opinią

Share
d3bdxwm
d3bdxwm
Więcej tematów