Trwa ładowanie...
d13kjwn
Gazeta Polska Codziennie

Leniwi, zrutynizowani prokuratorzy IPN?

Wciąż nie wiemy, gdzie pochowano ok. 6 z 21 tysięcy polskich oficerów zamordowanych z rozkazu Stalina w 1940 r., pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leniwi, zrutynizowani prokuratorzy IPN?
(WP.PL)
d13kjwn

Mimo to pion prokuratorski IPN, odrzucił wniosek rodzin pomordowanych o przesłuchanie osoby posiadającej wiedzę na temat nieznanych do tej pory okoliczności śmierci polskich jeńców w Kazachstanie w 1940 r, ujawnia gazeta.

Prokuratorzy nie chcą przesłuchać emerytowanego funkcjonariusza służb Piotra Wrońskiego, który twierdzi, że podczas swojej pracy w UOP w latach 1989-1993 posiadł wiedzę o okolicznościach przetrzymania, zamordowania oraz pochowania w zbiorowych mogiłach czterech tysięcy Polaków.

-"Analiza zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego w sprawie zbrodni katyńskiej, a także wyniki badań historycznych nie wskazują na istnienie w Kazachstanie obozów jenieckich" - stwierdziła prokurator Małgorzata Kużniar-Plota, która prowadzi śledztwo katyńskie od 11 lat.

- To kolejny dowód na postępującą obstrukcję pionu prokuratorskiego IPN. Prokuratorzy są zrutynizowani, leniwi intelektualnie, niezdolni to twórczego podejścia do sprawy, komentuje ekspert ds. bezpieczeństwa Piotr Woyciechowski.

d13kjwn

Podziel się opinią

Share
d13kjwn
d13kjwn
Więcej tematów