Trwa ładowanie...

Lekarze nie oczekują od pacjentów łapówek. Badanie dla WP

69 proc. badanych Polaków nie spotkało się z sytuacją, że lekarz oczekiwał od nich łapówki. Jednocześnie 54 proc. respondentów zna minimum jedną osobę, która dała kopertę z pieniędzmi medykowi - wynika z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.

Share
Lekarze nie oczekują od pacjentów łapówek. Badanie dla WP
Źródło: East News, Fot: Arkadiusz Ziółek
d36hvf8

Tomasz Grodzki jest oskarżany o przyjmowanie łapówek. Marszałek Senatu zaprzecza zarzutom i zapewnia, że do takiej sytuacji nigdy nie doszło. Wskazuje, że doniesienia są anonimowe i zapowiada, że jeżeli te osoby się ujawnią, to zostaną pozwane o zniesławienie. Centralne Biuro Antykorupcyjne bada sprawę korupcji w szczecińskim szpitalu, gdzie w przeszłości pracował polityk.

Postanowiliśmy sprawdzić czy pacjenci spotkali się z problemem łapówek w służbie zdrowia. Wnioski nie są jednoznaczne i trudno ocenić, na ile jest to powszechne zjawisko. Tym bardziej, że niektórzy po zakończeniu operacji w ramach wdzięczności obdarowują lekarza drobnym upominkiem.

d36hvf8

69 proc. Polaków nie zetknęło się z sytuacją, że lekarz oczekiwał od nich pieniędzy - wynika z badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Takich doświadczeń nie ma 67 proc. ankietowanych kobiet i 71 proc. mężczyzn. Jednocześnie 54 proc. badanych zna minimum jedną osobę, która według ich wiedzy wręczyła łapówkę medykowi. Z sytuacją spotkało się 59 proc. kobiet i 48 proc. mężczyzn.

WP.PL
Źródło: WP.PL
WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie przeprowadzono dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska liczyła 1033 dorosłe osoby. Struktura próby została dobrana według reprezentacji dla populacja płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Badanie przeprowadzono metodą CAWI w dniach 3 - 7 stycznia 2020 roku.

d36hvf8

Zobacz też: Jarosław Sellin o Tomaszu Grodzkim. Nie miał skrupułów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36hvf8

Podziel się opinią

Share
d36hvf8
d36hvf8
Więcej tematów