Trwa ładowanie...
d42uz19
Lekarz zarażony wirusem Ebola wyszedł ze szpitala po eksperymentalnym leczeniu
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lekarz zarażony wirusem Ebola wyszedł ze szpitala po eksperymentalnym leczeniu

Amerykański lekarz Kent Brantly, który zaraził się wirusem Ebola w Liberii na zachodzie Afryki, wyszedł ze szpitala w Atalancie po leczeniu z użyciem eksperymentalnego serum - podała organizacja charytatywna, dla której pracuje Brantly.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42uz19

Szef organizacji Samaritan's Purse Franklin Graham poinformował w oświadczeniu, że Brantly wyzdrowiał. - Dziś łączę się z zespołem Samaritan's Purse na całym świecie, dziękując Bogu za wyzdrowienie Kenta Brantly'ego i jego wyjście ze szpitala - napisał.

Brantly jest uważany za pierwszego w historii pacjenta z Ebolą leczonego w USA. Od zdiagnozowania u niego choroby był poddawany eksperymentalnej terapii z użyciem leku ZMapp, który wcześniej testowano jedynie na małpach. Przebywał na specjalistycznym oddziale szpitalu uniwersyteckiego Emory w Atlancie w stanie Georgia.

d42uz19

Szpital we własnym oświadczeniu zapowiedział zwołanie konferencji prasowej poświęconej opuszczeniu placówki przez Brantly'ego oraz amerykańskiej pielęgniarki Nancy Writebol, która krótko potem również zaraziła się Ebolą w Liberii. Oboje zachorowali, pomagając w opanowaniu epidemii. Na początku sierpnia zostali przetransportowani do USA na leczenie. Z komunikatu nie wynika, czy chora kobieta przebywa jeszcze w szpitalu.

Liberia jest obok Gwinei, Sierra Leone i Nigerii jednym z krajów Afryki Zachodniej, gdzie od kilku miesięcy panuje bezprecedensowa epidemia gorączki krwotocznej, wywoływanej przez niebezpiecznego wirusa Ebola. Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od marca br. zmarło na tę chorobę blisko 1350 osób, a 2473 zostało zarażonych.

Do symptomów choroby należą: gorączka, krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne, a w ostatnim stadium choroby - wymioty i biegunka. Zarażenie odbywa się przez kontakt z płynami ustrojowymi chorego. Nie istnieje obecnie lek na wirusa Ebola, a śmiertelność wśród osób zarażonych może sięgać nawet 90 proc.

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów