Trwa ładowanie...
d1520o6

Lekarz w Sejmie zarobi krocie. "Super Express": 9 tys. zł za dzień dyżuru

To nie pacjenci czekają na lekarza, tylko lekarz na pacjentów - tak wygląda lekarski dyżur w Sejmie. Jak donosi "Super Express" na ten cel Kancelaria zamierza przeznaczyć aż 1,8 mln złotych. Głos w tej sprawie zabrał Centrum Informacyjne Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyżurna karetka przed Sejmem
Dyżurna karetka przed Sejmem (East News)
d1520o6

Jak podaje "Super Express", powołując się na Centrum Informacyjne Sejmu, "w czasie posiedzenia parlamentu i dzień przed Kancelaria Sejmu zapewnia doraźną pomoc medyczną" w postaci lekarza, który dyżuruje na Wiejskiej wraz z zespołem ratowniczym. Pomoc obejmuje świadczenia w nagłych przypadkach nie tylko dla posłów, lecz również dla innych osób obecnych w gmachu Sejmu.

Umowa na "usługę zdrowotną" ruszy 1 stycznia 2020 roku i ma obowiązywać przez cztery lata. Sejm planuje przeznaczyć na ten cel aż 1,8 mln złotych. Dla porównania CIS informuje, że "w latach 2017-2018 łączny koszt tej usługi wyniósł 493 000 złotych".

To oznacza, że rocznie na lekarzy dla posłów wydamy ok. 450 tys. złotych czyli 37,5 tys. złotych miesięcznie. Jak wynika z harmonogramu posiedzeń na ten rok, średnio w każdym miesiącu Sejm zbierze się trzy razy. Do tego należy również doliczyć dyżur w przededniu posiedzenia. Jak wyliczył "SE" wychodzi na to, że jeden dzień dyżuru lekarzy w Sejmie wyniesie ok. 9 tys. złotych.

d1520o6

Do sprawy pomocy lekarskiej odniósł się Centrum Informacyjne Sejmu. "Zgodnie z umową obowiązującą do końca 2019 r., koszt usługi za jeden dzień posiedzenia Sejmu wynosi ok. 3 800 zł i obejmuje dyżur karetki, kilkuosobowego zespołu ratowniczego oraz lekarza" - tłumaczy CIS w oświadczeniu.

Zobacz także: Giertych wbija szpilkę Kaczyńskiemu. Jacek Sasin: ręce opadają!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1520o6

Podziel się opinią

Share

d1520o6

d1520o6
Więcej tematów