Trwa ładowanie...
d4ghc7l

Legia Warszawa i UW podpisały porozumienie o współpracy

W przyszłym roku Legia będzie świętować stulecie istnienia klubu, natomiast Uniwersytet Warszawski dwusetne urodziny. Stąd zrodził się pomysł podpisania listu intencyjnego o dwustronnej współpracy. Przypomnijmy, że UW został powołany do życia w 1816 roku na mocy edyktu wydanego przez cara Aleksandra I. Sto lat później żołnierze Legionów Józefa Piłsudskiego utworzyli klub sportowy Legia Warszawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legia Warszawa i UW podpisały porozumienie o współpracy
(WawaLove.pl)
d4ghc7l

- Mamy nadzieję, że podpisanie listu intencyjnego między naszymi instytucjami stanie się podstawą do szerszej współpracy w rozwijaniu sportu akademickiego na UW i kształtowaniu otoczenia sportowego - powiedział prof. Alojzy Nowak, prorektor UW ds. badań naukowych i współpracy. - Te dwie rocznice są okazją do tego, żeby wspólnie uczestniczyć w obchodach i na tej bazie budować współpracę między nami.

Uniwersytet Warszawski zajmuje najwyższe miejsce spośród polskich uczelni, w międzynarodowych rankingach. Samo porozumienie będzie realizowane na różnych płaszczyznach, a jedną z nich jest m.in. rozwój sportu akademickiego. - Mamy nadzieję, że to będzie dobry rok dla tych dwóch instytucji. Już obiecałem lepsze wyniki na arenie międzynarodowej panu rektorowi - mówił Bogusław Leśnodorski, prezes Legii Warszawa.

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów