Trwa ładowanie...
d2tnzlf

Lech Kaczyński większy od Piłsudskiego. Będzie miał własny pomnik w Warszawie

Już w środę rozpocznie się montowanie 3,5 metrowej figury Lecha Kaczyńskiego. Oficjalne odsłonięcie pomnika byłego prezydenta odbędzie się w sobotę 10 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w Warszawie na Placu Piłsudskiego. Oficjalne odsłonięcie już 10 listopada.
Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w Warszawie na Placu Piłsudskiego. Oficjalne odsłonięcie już 10 listopada. (PAP, Fot: Leszek Szymański/PAP)
d2tnzlf

Wielki Pomnik Lecha Kaczyńskiego obok Piłsudskiego

3,5 metrowa statua Lecha Kaczyńskiego zostanie jutro zamontowana na cokole. Pomnik upamiętniający Lecha Kaczyńskiego będzie można podziwiać od 10 listopada na Placu Piłsudskiego. Właśnie w sobotę będzie miało miejsce oficjalne odsłonięcie siedmiometrowego monumentu. Z tej okazji w stolicy zaplanowano szereg uroczystości.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zagrozi Piłsudskiemu

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zostanie umieszczony zaledwie 50 metrów od monumentu upamiętniającego marszałka Józefa Piłsudskiego. Na tym samym Placu znajduje się również odsłonięty 10 kwietnia 2018 roku pomnik upamiętniający ofiary tragedii smoleńskiej.

d2tnzlf

Kolejna miesięcznica

Data odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego nie jest przypadkowa. Właśnie dziesiątego dnia każdego miesiąca obchodzona jest miesięcznica smoleńska, czyli uroczystość, której celem jest upamiętnienie tragedii z 2010 roku.

Uroczyste obchody odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego

• godz. 8.00 - Msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Kościele Seminaryjnym p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 52/54)
• godz. 17.00 - Msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie (ul. Świętojańska 8)
• godz. 18.30 - Marsz Pamięci
• godz. 19.15 - Odsłonięcie pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
• godz. 19.30 - Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy
• godz. 19.45 - Niepodległościowy Apel Pamięci
• godz. 20.00 - Złożenie kwiatów pod Pomnikiem śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

d2tnzlf

Podziel się opinią

Share
d2tnzlf
d2tnzlf
Więcej tematów