Trwa ładowanie...
25-09-2014 18:07

"Le Monde": Polska chce zmienić politykę wobec Rosji

Francuski popołudniowy dziennik "Le Monde" uważa, że Polska chce zmienić kurs swej polityki wobec Rosji. Zdaniem dziennika, przejawem tego jest odejście Radosława Sikorskiego ze stanowiska szefa dyplomacji.

Share
"Le Monde": Polska chce zmienić politykę wobec RosjiŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d179d1n

Jak pisze "Le Monde", przez siedem lat minister Radosława Sikorski utwierdził mocną pozycję Polski w geopolitycznym krajobrazie Europy, dając się poznać od początku kryzysu ukraińskiego jako zwolennik twardego kursu wobec Rosji.

Teraz Sikorski - jeden z twórców Partnerstwa Wschodniego, pozwalającego na zacieśnienie więzów Unii Europejskiej z państwami Europy Wschodniej - przekazuje stery polskiej dyplomacji Grzegorzowi Schetynie, którego "Le Monde" określa jako "jednego z najbardziej znaczących polityków rządzącej Platformy Obywatelskiej".

Francuski dziennik podkreśla, że pojawiają się wątpliwości, czy z tak małym doświadczeniem międzynarodowym Ewy Kopacz i Grzegorza Schetyny, Polska będzie w stanie skutecznie prowadzić swoją politykę zagraniczną.

"Le Monde" jest zdania, że pani premier chce normalizacji i stabilizacji stosunków z Rosją i Ukrainą, widząc w tym warunki bezpieczeństwa Polski. "Po okresie twardego kursu wobec Moskwy władze w Warszawie będą szukać kompromisu ze wschodnim sąsiadem" - uważa francuska gazeta.

d179d1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d179d1n
Więcej tematów