Trwa ładowanie...

Ławrow "wzburzony". Zadzwonił do Kerrego

• Siergiej Ławrow rozmawiał z Johnem Kerrym
• Wyraził "wzburzenie" rozszerzeniem sankcji wobec Moskwy

Ławrow "wzburzony". Zadzwonił do KerregoŹródło: AFP, fot: Oliver Bunic
dq8nxlx
dq8nxlx

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym wyraził wzburzenie z powodu rozszerzenia przez USA sankcji wobec Moskwy - podał w komunikacie rosyjski resort.

Ministerstwo nazwało restrykcje "sankcyjnymi najazdami USA przeciwko Rosji". Według komunikatu w trakcie rozmowy strona rosyjska podkreśliła, iż "normalna współpraca, w tym dotycząca uregulowania konfliktów regionalnych, jest niemożliwa bez przestrzegania elementarnych dobrych manier".

Rosyjski resort zaznaczył, iż o taką współpracę "administracja prezydenta USA Baracka Obamy stale prosi w kontaktach roboczych".

W miniony czwartek resort finansów USA rozszerzył sankcje nałożone na Rosję w związku z kryzysem ukraińskim. Sankcjami objął m.in. przedsiębiorstwa budujące most nad Cieśniną Kerczeńską między Rosją a zaanektowanym Krymem. Wprowadził też restrykcje wobec kilkudziesięciu spółek zależnych koncernu Gazprom.

dq8nxlx

6 września o rozszerzeniu swoich sankcji wobec osób i firm z Rosji poinformowało Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa Ministerstwa Handlu USA. Na "czarnej liście" prócz spółek objętych sankcjami przez resort finansów znalazło się dalszych 11 firm.

Od marca 2014 roku USA nakładają na Rosję kolejne restrykcje - począwszy od zakazu wizowego i zamrożenia aktywów, skończywszy na sankcjach gospodarczych. Sankcjami objęto blisko związanych z Kremlem ludzi i instytucje: polityków i wysokiej rangi urzędników oraz przedsiębiorców, największe firmy i banki, a także przywódców i firmy samozwańczych prorosyjskich republik Donieckiej i Ługańskiej na wschodzie Ukrainy.

dq8nxlx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq8nxlx
Więcej tematów