Trwa ładowanie...

Łańcuch życia w "polskim Dubaju". Akcja w Jarosławcu

Ratownicy na plaży w Jarosławcu mieli pełne ręce roboty. Na plaży nazywanej "polskim Dubajem" miał topić się człowiek. Plażowicze ruszyli na pomoc, tworząc łańcuch życia.

Łańcuch życie niedawno utworzyli również plażowicze w Sopocie Łańcuch życie niedawno utworzyli również plażowicze w Sopocie Źródło: Sopockie WOPR
d36vaml
d36vaml

Chwile grozy mogli przeżyć plażowicze wypoczywający w Jarosławcu. Ratownicy zachodniopomorskiego WOPR dostali od nich informację, że w wodzie topi się człowiek. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie ruszyli ratownicy.

Konieczne okazało się utworzenie łańcucha życia. W jego tworzeniu uczestniczyli zgromadzeni plażowicze. Przypominamy, że podczas tworzenia łańcucha życia zgromadzeni łapią się za ręce, a następnie wchodzą do wody. Dzięki temu mogą szybciej zlokalizować tonącego, który może znajdować się na dnie zbiornika.

Ostatecznie akcja ratunkowa w pobliżu "polskiego Dubaju" zakończyła się szczęśliwie.

Jarosławie. WOPR ostrzega plażowiczów

- Rozpoczęto poszukiwania, ale na szczęście osoba się odnalazła, nic jej się nie stało. Odwołano alarm - mówił w rozmowie z GK24.pl po akcji szef ratowników WOPR w Jarosławcu Krzysztof Lewandowski.

d36vaml

Wypadki podczas wypoczynku nad morzem. Bałtyk jednym z najniebezpieczniejszych mórz na świecie

Tegoroczne statystyki utonięć nie napawają optymizmem. Tylko we wtorek życie w wodzie straciły 3 osoby. Do utonięć doszło we Wrocławiu, w Wysokiej i Czyżewie. Z danych udostępnionych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wynika, że od 1 kwietnia z powodu utonięcia zmarło już 231 osób.

Policjanci z zachodniopomorskiego po raz kolejny zwrócili uwagę na kwestię bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Przypomnieli również, że od początku wakacji w tym regionie utonęło już 5 osób.

d36vaml

Funkcjonariusze jako główne przyczyny utonięć wskazują:

  • Brak umiejętności pływania;

   • Brawurę, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich;

   • Pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji;

   • Niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie;

   • Pływanie w miejscach zabronionych;

d36vaml

   • Skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.

Śmiertelnym zagrożeniem na Bałtyku bywa również prąd wsteczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36vaml
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36vaml
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj