Ładunki wybuchowe na plażach w Portugalii. Wyrzucił je ocean
Na popularnych plażach w pobliżu Lizbony znaleziono co najmniej pięć ładunków wybuchowych, które zostały wyrzucone przez ocean. Saperzy już zneutralizowali zagrożenie.
Od początku wakacji na portugalskich plażach w pobliżu Lizbony znaleziono co najmniej pięć ładunków wybuchowych. Najwięcej, bo aż trzy ładunki, odkryto na początku sierpnia w kurorcie Comporta.
Marynarka wojenna Portugalii poinformowała, że chodzi o materiały, które są stosowane w działaniach wojennych.
Wszystkie ładunki zostały wyrzucone na plaże przez fale Oceanu Atlantyckiego, którego wodami często przemieszczają się jednostki flot wojennych różnych krajów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: największa flota satelitów szpiegowskich należy do Polaka. Kim on jest
Niebezpieczne znaleziska w Portugalii. Apel do plażowiczów
Portugalskie służby zaapelowały do plażowiczów, aby w sytuacji znalezienia na terenie kąpieliska podejrzanie wyglądających przedmiotów, poinformować o nich ratowników morskich lub powiadomić lokalną policję.
Przeczytaj też: