Trwa ładowanie...
tvp
21-10-2003 17:50

Kwiatkowski po Kwiatkowskim?

Obecny prezes zarządu TVP Robert Kwiatkowski złożył swoją ofertę w konkursie na prezesa
telewizji publicznej. Powiedział, że decyzję tę podjął czując się
odpowiedzialny za spółkę.

Kwiatkowski po Kwiatkowskim?Źródło: PAP
d2tvo3c
d2tvo3c

O godz. 17.00 minął termin składania ofert w konkursie dotyczącym stanowisk prezesa i czterech członków zarządu, ogłoszonym przez Radę Nadzorczą TVP.

"Decyzję podjąłem w poczuciu odpowiedzialności za telewizję publiczną, gdyż tak wielki okręt, jakim ona jest, nie może zostać pozbawiony sternika. Tym bardziej, że TVP jest bezpardonowo atakowana przez stacje komercyjne, zabiegające o swoje interesy" - powiedział dziennikarzom Kwiatkowski. Dodał, że podda się każdemu werdyktowi Rady Nadzorczej.

Członek Rady Adam Pawłowicz poinformował, że 52 osoby zdecydowały się ubiegać o stanowisko prezesa zarządu TVP i złożyły w związku z tą funkcją oferty na konkurs. W sumie na wszystkie stanowiska - prezesa i czterech członków zarządu - wpłynęło 260 ofert. Najwięcej, bo aż 85 osób, ubiega się o stanowisko członka zarządu ds. programowych.

W związku ze stanowiskiem członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych wpłynęło 35 ofert, stanowiskiem członka zarządu ds. marketingu i reklamy - 39 oraz członka zarządu ds. nowych technologii i rozwoju 41.

8 ofert było nieważnych. Rada Nadzorcza rozpatrzy więc 252 oferty.

d2tvo3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tvo3c
Więcej tematów