Trwa ładowanie...
d3jao5n

Kwaśniewski o naukach z Konstytucji 3 Maja

Według prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, nauki płynące z Konstytucji 3 Maja to przede wszystkim te, iż można porozumieć się w najważniejszych sprawach. W piątek, w rocznicę uchwalenia Konstytucji, prezydent spotkał się z korpusem dyplomatycznym, akredytowanym w Polsce.

d3jao5n

W spotkaniu wziął udział premier Leszek Miller oraz marszałkowie obu izb polskiego parlamentu: Longin Pastusiak i Marek Borowski a także kilku ministrów.

Nauki, które płyną z Konstytucji 3 Maja to przede wszystkim te, iż można porozumieć się w sprawach dla kraju i dla państwa najważniejszych, że można pokonać rozliczne trudności i można budować porozumienie wokół celów narodowych, które są bliskie sercu ogromnej większości społeczeństwa - mówił prezydent zwracając się do dyplomatów.

To jest sposób myślenia i działania, któremu chcemy być wierni tu w Polsce, ale chcemy również, żeby tak wyglądała współpraca na świecie - mówił Kwaśniewski. Dodał, że do takiego myślenia i działania w świecie chcielibyśmy mieć swój wkład.

Prezydent powiedział, że bolą nas te miejsca, gdzie obserwujemy przemoc, wojny i niesprawiedliwość. Zadeklarował solidarność z ofiarami konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz ofiarami terroryzmu. Życzymy pokoju i porozumienia zarówno na Bliskim Wschodzie, jak i w innych zapalnych miejscach globu - mówił prezydent dodając, że 3 Maja to jest ten dzień każdego roku, kiedy Polska ma szczególne moralne prawo, żeby taki apel, takie słowa wypowiedzieć.

d3jao5n

Gośćmi prezydenta byli dyplomaci z ok. 120 ambasad i przedstawicielstw międzynarodowych akredytowanych w Polsce. Dziekanem korpusu dyplomatycznego jest nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk.

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego serwowano m.in. łososia norweskiego w sosie kremowym, polędwicę wieprzową, roladę z dzika, pasztet z sarny, ser kozi z warzywami, filet z sandacza w sosie winno-maślanym, ciasta i owoce. Do picia - alkohole i soki. (jask)

d3jao5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jao5n
Więcej tematów