Trwa ładowanie...
22-11-2015 16:43

Kurdyjski snajper zniszczył samochód-pułapkę Państwa Islamskiego

Kurdyjski snajper potrzebował dwóch strzałów, aby zdetonować samochód Państwa Islamskiego wypełniony materiałami wybuchowymi. Na facebookowym profilu kurdyjskich sił pojawiło się nagranie tego wyczynu, z dopiskiem, że strzelec uratował w ten sposób życie swoich towarzyszy broni.

Kurdyjski snajper zniszczył samochód-pułapkę Państwa IslamskiegoŹródło: AFP, fot: Marwan Ibrahim
dkxzfry
dkxzfry

Video Just focus on the car bomb

Posted by Kurdish Peshmerga Forces on 21 listopada 2015

Snajper po pierwszym niecelnym strzale, po kilku sekundach oddał drugi, tym razem celny. Trafienie spowodowało dużą eksplozję, a mężczyzna z radością wzniósł okrzyk: "Peszmerga!".

dkxzfry

Peszmergowie, czyli kurdyjscy bojownicy, stali się ważnym sojusznikiem dla koalicji antydżihadystowskiej pod dowództwem USA. W ciągu lata przejęli pełną kontrolę nad Kirkukiem po tym, gdy armia iracka porzuciła swe bazy w tej strefie.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy peszmergowie w wyniku operacji ofensywnych oczyścili z dżihadystów ponad 530 km kwadratowych terenu na południe od Kirkuku.

"Formacja peszmergów od zawsze, czyli niemal 100 lat, miała charakter stricte defensywny, spełniając zadania obrony kurdyjskiego terytorium przed atakami najpierw Turków, później Irakijczyków i Irańczyków" - pisał w artykule dla Wirtualnej Polski Tomasz Otłowski, ekspert ds. terroryzmu.

W przypadku kurdyjskich bojowników zupełną nowością jest sytuacja, w której stanowią oni główną siłę lądową w walce z dżihadystami, odbijającą ich terytoria i przeprowadzającą kontrofensywy.

dkxzfry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkxzfry
Więcej tematów