Trwa ładowanie...
d2ajd0q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kupił żonie odrzutowiec na urodziny

Najbogatszy Indus i od niedawna najbogatszy człowiek świata - Mukesh Ambani - kupił na urodziny swojej żonie luksusowy odrzutowiec - pisze dziennik "Mumbai Mirror". Ambani podarował żonie airbusa za 60 mln dolarów. Neeta tego dnia ukończyła 44 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kupił żonie odrzutowiec na urodziny
(AFP)
d2ajd0q

W odrzutowcu jest biuro i kabina wyposażoną w konsolę do gier, nagłośnienie, telewizję satelitarną. Oprócz tego na pokładzie jest sypialnia i łazienka z różnorodnymi prysznicami oraz bar z nastrojowym oświetleniem.

Według gazety arirbus już przybył do Delhi i wkrótce znajdzie się w Bombaju.

Ambani, który swoją fortunę zawdzięcza nafcie i zakładom petrochemicznym oraz biotechnologii, w finansowej stolicy Indii Bombaju buduje za miliard dolarów nowy dom.

d2ajd0q

Lokalne media okrzyknęły budowaną siedzibę najdroższym domem na świecie. 27-piętrowy dom - dla sześcioosobowej rodziny - ma mieć lądowisko dla śmigłowca, gabinet odnowy biologicznej, sześciopiętrowy parking oraz 600-osobowy personel.

Ambani w poniedziałek został najbogatszym człowiekiem świata. Wartość fortuny Ambaniego, który jest właścicielem najdroższych indyjskich firm - koncernów naftowych Reliance Industries, Reliance Petroleum i Reliance Industrial Infrastructure Ltd - urosła w wyniku wzrostu cen akcji do 63,2 mld dolarów. W porównaniu z tym wartość majątków Billa Gatesa i meksykańskiego magnata telekomunikacyjnego Carlosa Slima oceniana jest na nieco mniej - po około 62,29 mld dolarów, przy czym nieznacznie więcej ma Meksykanin.

Ambani do września był na 14. miejscu listy największych bogaczy na świecie. 26 września wyprzedził stalowego potentata Lakszmi Mittala, który obecnie z 50,9 mld dolarów uplasował się na piątym miejscu.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2ajd0q

d2ajd0q
d2ajd0q
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów