Trwa ładowanie...
d4eeb6i

Kupił obraz na pchlim targu. Okazało się, że namalował go Hitler

Pewien obywatel Holandii w czasie buszowania po pchlim targu natknął się na typowy na pierwszy rzut oka obraz. Zapłacił za niego 77 centów. Po powrocie do domu nabywca malunku zorientował się, że kupione po okazyjnej cenie dzieło podpisane jest "A. Hitler".
Share
Cudem odkryty obraz Hitlera przedstawia wiedeńską wieżę.
Cudem odkryty obraz Hitlera przedstawia wiedeńską wieżę.Źródło: niod.nl, Fot: nn
d4eeb6i

W sobotę Holenderski Instytut Dokumentacji Wojennej opublikował elektryzującą informację - w jego posiadaniu znalazło się bardzo rzadkie malowidło. To akwarela autorstwa samego Führera. To prawdopodobnie jedyny obraz autorstwa Adolfa Hitlera na terenie Holandii.

Ponieważ ani mężczyzna, ani jego rodzina nie chcieli zatrzymać rzadkiego płótna w domu, poczatkowo starali się je sprzedać. Niestety nie mogli znaleźć nabywcy - dwa domy aukcyjne odmówiły licytacji akwareli. Po kilku nieudanych próbach spieniężenia dzieła przywódcy III Rzeszy, postanowii go przekazać państwu.

Po otrzymaniu obrazu, instytut wszczął proces mający na celu potwierdzenie autentyczności dzieła. Po pracach trwających kilka miesięcy ustalono, że rzeczywiście zostało ono namalowane przez samego Adolfa Hitlera.

Źródło: twojahistoria.pl

d4eeb6i

Podziel się opinią

Share
d4eeb6i
d4eeb6i
Więcej tematów