Trwa ładowanie...
Adolf Hitler

Kupił obraz na pchlim targu. Okazało się, że namalował go Hitler

Pewien obywatel Holandii w czasie buszowania po pchlim targu natknął się na typowy na pierwszy rzut oka obraz. Zapłacił za niego 77 centów. Po powrocie do domu nabywca malunku zorientował się, że kupione po okazyjnej cenie dzieło podpisane jest "A. Hitler".

Share
Kupił obraz na pchlim targu. Okazało się, że namalował go Hitler
Źródło: niod.nl, fot: nn
dbd0k86

W sobotę Holenderski Instytut Dokumentacji Wojennej opublikował elektryzującą informację - w jego posiadaniu znalazło się bardzo rzadkie malowidło. To akwarela autorstwa samego Führera. To prawdopodobnie jedyny obraz autorstwa Adolfa Hitlera na terenie Holandii.

Ponieważ ani mężczyzna, ani jego rodzina nie chcieli zatrzymać rzadkiego płótna w domu, poczatkowo starali się je sprzedać. Niestety nie mogli znaleźć nabywcy - dwa domy aukcyjne odmówiły licytacji akwareli. Po kilku nieudanych próbach spieniężenia dzieła przywódcy III Rzeszy, postanowii go przekazać państwu.

Po otrzymaniu obrazu, instytut wszczął proces mający na celu potwierdzenie autentyczności dzieła. Po pracach trwających kilka miesięcy ustalono, że rzeczywiście zostało ono namalowane przez samego Adolfa Hitlera.

Źródło: twojahistoria.pl

dbd0k86

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbd0k86
dbd0k86
Więcej tematów