"Kultura przestrzenią dialogu Polaków i Niemców"
Kultura jako przestrzeń dialogu Polska - Niemcy - pod takim hasłem w Uniwersytecie Warszawskim trwa konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe Lungua Iuris. W czasie spotkań, wykładów i sesji naukowych, uczestnicy omawiają wszystko to, co łączy Polaków i Niemców.
07.06.2008 | aktual.: 07.06.2008 01:26
Prezes Koła Naukowego Lingua Iuris na Uniwersytecie Warszawskim, Adam Niewiadomski, zwraca uwagę, że z Niemcami mamy więcej wspólnego niż nam się wydaje. Według niego. łączy nas nie tylko kultura, ale także wbrew pozorom język i oczywiście prawo, coraz bardziej jednolite dla całej Unii Europejskiej.
Adam Niewiadomski uważa, że jeśli chodzi o nasz stosunek do narodu niemieckiego, to zbyt często spoglądamy w przeszłość. Obie strony powinny też popracować nad wspólnym PR-em, bowiem nie wszystkie publikacje służą dobrym stosunkom polsko-niemieckim.
Dwudniowa konferencja została zorganizowana przez Koło Naukowe Lingua Iuris UW wspólnie z Instytutem Języka Polskiego, Instytutem Kultury Polskiej oraz Wydziałem Prawa i Administracji UW.
Honorowy patronat nad imprezą objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz.