Trwa ładowanie...
d4gdcbl
d4gdcbl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kuba

Kuba żąda 20 lat więzienia dla szpiega z USA

Prokurator generalny Kuby zażąda 20 lat więzienia dla obywatela USA zatrzymanego w 2009 roku pod zarzutem szpiegostwa. Alan Gross oskarżony jest przez reżim o dostarczanie "wyrafinowanego sprzętu telekomunikacyjnego" kubańskiej opozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gdcbl

61 - letni Alan Gross został zatrzymany 3. grudnia 2009 roku na Kubie za rozdawanie komputerów, telefonów komórkowych i innego rodzaj sprzętu komunikacyjnego. Władze w Hawanie uznały to za działalność wspierającą kubańską opozycję oraz szpiegostwo.

Prokurator zażąda kary pozbawienia wolności na 20 lat. Data procesu zostanie ustalona jak najszybciej - pisze kubański dziennik "Granma".

Waszyngton upomina się od dawna o uwolnienie Grossa. Według Amerykanów był on pracownikiem firmy zakontraktowanej przez Departament Stanu, który starał się pomóc żydowskiej mniejszości na Kubie w nawiązaniu kontaktu ze światem zewnętrznym za pomocą telefonów komórkowych i komputerów.

Aresztowanie Grossa zwiększyło napięcie między Waszyngtonem a Hawaną. USA ostrzegły w styczniu, że trudno będzie osiągnąć jakiekolwiek poważniejsze porozumienia, tak długo, jak długo Gross jest przetrzymywany w areszcie.

d4gdcbl

Podziel się opinią

Share

d4gdcbl

d4gdcbl
Więcej tematów