Trwa ładowanie...
d44s4ht

Kto jest ojcem pierwszego ludzkiego klonu?

Świat docieka obecnie, który ze znanych Arabów jest ojcem sklonowanego dziecka. W poniedziałek bliski współpracownik włoskiego genetyka, który miał przeprowadzić doświadczenie, poinformował, że sklonowane dziecko będzie arabskiego pochodzenia, a jego ojcem będzie znany w świecie arabskim człowiek, dysponujący bardziej niż wystarczającymi środkami finansowymi do szybkiego zakończenia
doświadczenia.

Share
d44s4ht

Wcześniej na konferencji zorganizowanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sam genetyk - Severino Antinori - powiedział, że jedna kobieta spośród tysięcy niepłodnych par objętych programem jest w ósmym tygodniu ciąży.

Informacje o kontaktach Antinoriego ze światem arabskim są - według agencji ITAR-TASS - bardzo prawdopodobne. Dziewięć miesięcy temu pojawiła się informacja o tym, że wkład w badania nad klonowaniem człowieka chce wnieść libijski przywódca Muammar Kaddafi. Media informowały wówczas, że Kaddafi obiecał grupie Antinoriego wszelkie warunki niezbędne do przeprowadzenia doświadczeń w jednej z klinik Trypolisu. W przypadku sukcesu badacze mieli otrzymać wynagrodzenie w wysokości miliona dolarów.

Znaczący jest również fakt, że, mimo iż w krajach muzułmańskich doświadczenia na człowieku są surowo zakazane, to jednak Antinori miał ostatnio wykład w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poświęcony najnowszym osiągnięciom inżynierii genetycznej. (mk)

d44s4ht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44s4ht
d44s4ht
Więcej tematów