Trwa ładowanie...

Ksiądz porównał kobiety do "brudnej szklanki". Teraz się tłumaczy

Młody ksiądz jednym filmikiem w sieci wywołał wielkie oburzenie internautów. Duchowny porównał kobiety do "brudnych szklanek, z których nikt nie chce pić". Teraz kleryk tłumaczy się ze swojej wypowiedzi.

Share
Ksiądz Jakub Piątkowski porównał kobiety do "brudnej szklanki"
Ksiądz Jakub Piątkowski porównał kobiety do "brudnej szklanki"Źródło: TikTok, Fot: Jakub Piątkowski
d1m5so5

Ksiądz Jakub Piątkowski na TikToku próbował przekonać, że czystość przedmałżeńska jest jedną z największych cnót w Kościele katolickim. W pewnym momencie przed obiektyw kamery wyciągnął zabrudzoną szklankę.

- Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, trochę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie - mówił duchowny na nagraniu. Później porównał naczynie do kobiety, która współżyła przed ślubem. Według księdza dziewica "też jest szklanką, ale czystą i pełną".

d1m5so5

Słowa księdza wywołały wiele negatywnych komentarzy w sieci, które zarzuciły Piątkowskiemu seksizm oraz przedmiotowe traktowanie kobiet. Duchowny najpierw stwierdził, że porównanie nie miało na celu urażenie kogokolwiek, ale ukazanie prawdy. Później swoje słowa ponownie sprostował.

- Chodziło mi nie tylko o dziewczyny, ale też o chłopaków. Wszyscy na równi, bez stopniowania - powiedział ks. Jakub Piątkowski. - A jeśli chodzi o szklankę, oczywiście, że można ją umyć, to się nazywa spowiedź święta - dodał salezjanin.

Lech Kołakowski odchodzi z PiS. Komentarz Roberta Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1m5so5

Podziel się opinią

Share
d1m5so5
d1m5so5
Więcej tematów