Trwa ładowanie...
d2uxkq4

Ksiądz Lemański do Beaty Szydło: "Przepraszam"

Ksiądz Wojciech Lemański wywołał istną burzę swoją wypowiedzią dotyczącą premier polskiego rządu. Nazwał ją ”burą suką”. Obraźliwego określenia użył w kontekście słów Beaty Szydło o protestach w obronie sądów, które stanowiły ”dobrze wyreżyserowaną i opłaconą akcję, mająca uderzyć w polski rząd”. Teraz duchowny przeprasza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz Lemański wystosował oficjalne przeprosiny.
Ksiądz Lemański wystosował oficjalne przeprosiny. (PAP)
d2uxkq4

"Przepraszam panią premier i wszystkich, którzy poczuli się moim komentarzem dotknięci. Wszystkich, którzy odczytali moje słowa jako obraźliwe i zbyt mocne".

Wpis z przeprosinami księdza Lemańskiego. Facebook.com
Wpis z przeprosinami księdza Lemańskiego. (Facebook.com, Fot: Wojciech Michał LEmański)

Przypomnijmy, że we wtorek ksiądz Lemański w bardzo emocjonalnym wpisie na Facebooku, określił Beatę szydło mianem "burej suki". Użył tego określenia w kontekście wcześniejszej wypowiedzi pani premier o protestach w obronie sądów, które stanowiły ”dobrze wyreżyserowaną i opłaconą akcję, mająca uderzyć w polski rząd”. Już wtedy duchowny zaznaczył:

"Jeśli pani premier poczuła się dotknięta którymkolwiek sformułowaniem mojego komentarza do słów wypowiedzianych przez nią o protestujących w obronie niezależności sądów - to szczerze przepraszam. Osoby publiczne muszą się liczyć z publicznie wypowiadanymi opiniami o nich i o ich działalności. Moja ocena tej ekipy rządzącej jest krytyczna ale nie zamierzałem nikogo swoimi ocenami zniesławiać ani obrażać."

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

d2uxkq4

Podziel się opinią

Share
d2uxkq4
d2uxkq4
Więcej tematów