Trwa ładowanie...
d2g6n5j

Ksiądz Gino Flaim: dzieci często są współwinne pedofilii

Włoski ksiądz Gino Flaim w telewizyjnym programie na żywo powiedział, że dzieci często są współwinne pedofilii - informuje "The Independent".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz Gino Flaim: dzieci często są współwinne pedofilii
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d2g6n5j

Jak podaje brytyjska gazeta, duchowny został już odsunięty od pełnienia posługi.

- Niestety, są dzieci, które poszukują czułości, bo nie otrzymują jej w domu. Jeżeli trafią na księdza, to może on ulec pokusie. Rozumiem to - powiedział 75-letni ksiądz Flaim z diecezji w Trento.

Spytany, czy sądzi, że dzieci są w jakikolwiek sposób winne, odpowiedział: - W wielu przypadkach - tak.

d2g6n5j

Flaim dodał, że o ile rozumie pedofilię, o tyle nie potrafi zrozumieć "choroby" homoseksualizmu.

Diecezja odcina się od komentarzy księdza.

Abp Michalik: dziecko lgnie

Podobne słowa padły w 2013 r. z ust abp. Józefa Michalika. Duchowny stwierdził, że "wielu molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe".

d2g6n5j

- Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - mówił pytany o doniesienia na temat przypadków pedofilii wśród duchownych.

Później abp Michalik nazwał te słowa "nieporozumieniem". - Cały kontekst w mojej wypowiedzi jest taki, że dziecko jest niewinne - podkreślił. - To jest sytuacja niezawiniona przez rodziców. - Dziecko ma prawo do miłości czystej, pięknej, niespaczonej - dodał.

d2g6n5j

Podziel się opinią

Share
d2g6n5j
d2g6n5j
Więcej tematów