Trwa ładowanie...
d45q9qo

Ks. Schulz: Episkopat nie komentuje

Rzecznik Episkopatu Polski ksiądz Adam Schulz, odnosząc się do poniedziałkowej emisji w Programie I Telewizji Polskiej filmu p.t. "Imperium ojca Rydzyka", powiedział w Częstochowie, że "Konferencja Episkopatu Polski nie ma w zwyczaju komentowania programów środków masowego przekazu".

d45q9qo
d45q9qo

"Jeśli chodzi o Radio Maryja, to" - jak podkreślił rzecznik - "już wcześniej powołano Zespół do Spraw Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja i Zespół ten systematycznie pracuje".

Ksiądz Adam Schulz powiedział też, że Radio Maryja nie będzie tematem obrad zbliżającego się Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Rzecznik Episkopatu przypomniał, że zagadnienia te były poruszane wcześniej i stąd praca wspomnianego zespołu. Jeśli chodzi o media katolickie, to w Częstochowie - według jego informacji - przedstawione będzie jedynie sprawozdanie z pracy Rady do Spraw Środków Masowego Przekazu.

Biskupi uczestniczą na Jasnej Górze w czterodniowych rekolekcjach. Duchowni mówią o problemach współczesnej młodzieży, rozważają siłę i słabości polskich katolików. Rekolekcje są wstępem do Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które rozpocznie się w najbliższy czwartek. (aka)

d45q9qo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45q9qo
Więcej tematów