Trwa ładowanie...
d2c3e5n
IAR

Krzysztof Szczerski: premier wystawiła wotum nieufności wobec własnej szefowej MSW

Ostre słowa prezydenckiego ministra w związku z kryzysem imigracyjnym. Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, skrytykował rząd za nieobecność szefowej MSW na poniedziałkowej naradzie unijnych ministrów spraw wewnętrznych w sprawie imigrantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O 14.00 premier przedstawi w Sejmie informację nt. kryzysu imigracyjnego
O 14.00 premier przedstawi w Sejmie informację nt. kryzysu imigracyjnego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2c3e5n

Zamiast szefowej MSW Teresy Piotrowskiej do Brukseli pojechał jej zastępca Piotr Stachańczyk. Krzysztof Szczerski mówił w radiowej Trójce, że rząd wciąż nie przedstawił spójnego stanowiska na temat kryzysu uchodźczego.

Stąd - jak stwierdził - trudno rozważać kwestię zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. A wysłanie na obrady w Brukseli wiceministra spraw wewnętrznych, to zdaniem prezydenckiego ministra, wyraz nieufności premier Kopacz wobec swojej minister.

- Po to jest Rada Bezpieczeństwa Narodowego i każde inne ciało, instytucja w państwie, żeby pracowało zgodnie z pewnym porządkiem instytucjonalnym. Jeśli nawet dzisiaj nie mamy ani ministra za to odpowiedzialnego, bo rozumiem, że pani premier Kopacz wotum nieufności wobec pani minister Piotrowskiej zgłosiła. Jeśli nie mamy stanowiska rządu, to nie róbmy medialnych historii, tylko najpierw zacznijmy wprowadzać w Polsce porządek tym zakresie - mówił Szczerski.

O 14.00 w Sejmie premier Ewa Kopacz przedstawi informację na temat kryzysu imigracyjnego w Europie.

d2c3e5n

Podziel się opinią

Share

d2c3e5n

d2c3e5n
Więcej tematów