Trwa ładowanie...
d1knwnw
d1knwnw

Krzysztof Czabański w #dziejesienazywo: szorstka przyjaźń między mną a Jackiem Kurskim? Moim zdaniem nie

Czy Jacek Kurski ma szansę być dalej prezesem TVP? - takie pytanie zadał wiceministrowi kultury Robert Mazurek, prowadzący program #dziejesienazywo. Krzysztof Czabański odparł, że Kurski ma szansę wygrać konkurs, jak każdy z kandydatów.
Share
d1knwnw

- Pan go kocha miłością braterską - żartował Robert Mazurek. - Szorstka przyjaźń między mną a Jackiem Kurskim? Moim zdaniem nie. My współpracujemy na rzecz dobra mediów publicznych. Jacek Kurski ujął to specyficznym językiem, że wszelkie plotki jakoby między nami był konflikt są wyssane z brudnego palca. Przecież to jest strategiczny sojusz na rzecz dobra mediów publicznych - tłumaczył w programie Wirtualnej Polski wiceminister kultury.

Czabański podał dziennikarzowi przykład tego "sojuszu": - Jacek Kurski był przeciwny przekształcaniu tych mediów ze spółek prawa handlowego w instytucji medialne, ale pogodził się z tym i zrozumiał, że to jest dobra perspektywa. Swoje przekonania odłożył na bok, kierując się dobrem mediów i ja to bardzo cenię - podsumował gość programu WP.

"Wraz z wejściem w życie nowej ustawy o mediach narodowych nastąpi wygaszenie kontraktów prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego ekipy. Wojnę z Kurskim toczy autor ustawy Krzysztof Czabański, zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego, który sam ma ambicje sięgające fotela prezesa TVP" - informowała wcześniej "Rzeczpospolita".

d1knwnw

Podziel się opinią

Share
d1knwnw
d1knwnw
Więcej tematów